Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

22 października 2015 in Seks by Magdalena Rybak

Jak zadbać o intymność w codziennym biegu?

Zobacz rady dla zapracowanych.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl
fot.123rf

fot.123rf

Zaplanujcie w grafiku „chwile dla siebie”. Zadbajcie, by nie rozpraszały was wtedy zawodowe sprawy i aby był to moment odbicia się od rutyny. Intymna rozmowa, wspólne gotowanie, seks – wybór jest spory, ważne, żebyście naprawdę pobyli ze sobą.

Nauczcie się odkładać na bok mniej istotne sprawy. Podzielcie wasz wspólny czas na odcinki. Wtedy, kiedy jesteście razem, odstawcie na bok wszelkie poboczne wątki. W czasie pomiędzy odhaczajcie przyziemne sprawy.

Bądźcie w kontakcie, nawet gdy jesteście daleko. Korzystajcie ze zdobyczy nowych technologii: wysyłajcie sobie w ciągu dnia krótkie meldunki w formie SMS-ów, zdjęć czy wiadomości na Facebooku albo Snapchacie. Dzięki temu, nawet jeśli fizycznie będziecie daleko, myślami cały czas pozostaniecie „in-touch”.

Postawcie na „szybkie numerki”. To mit, że seks powinien być zawsze spontaniczny i posiadać romantyczną oprawę. Kiedy nie macie czasu na długą grę wstępną, postawcie na krótkie i zaplanowane seks-randki. Jak przekonują psycholodzy – lepsza zaplanowana bliskość niż całkowite oddalenie się od siebie.

Nie róbcie sobie wyrzutów, jeśli nie macie siły. Kiedy jesteście wykończeni, nie zmuszajcie się do bliskości „na siłę”. Najlepsze, co możecie zrobić w takiej sytuacji dla siebie, to zadbać o wypoczynek. Wypoczęci, będziecie czerpali większą przyjemność z seksu.

Potraktujcie brak czasu jako atut. Pomyśl o sytuacji w ten sposób: „Cieszę się, że oboje jesteśmy aktywni zawodowo, a w pracy czujemy się potrzebni”. Bo cóż może być lepszego dla związku niż poczucie własnej wartości obojga partnerów?


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI