Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Powrot do pracy po urodzeniu dziecka
123rf.com
1 marca 2015 in Seks by redakcja

Jaka jest rola współczesnej kobiety?

Czy panie i panowie mają podobne zdanie dotyczące podziału ról? Czy życiowe cele i aspiracje kobiet mogą stanąć na drodze do miłości? Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przeprowadziło sondaż na temat: „Jaka powinna być główna rola współczesnej kobiety?”

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Jakiej kobiety szukają panowie?

  • Tylko 3 % badanych jest zainteresowanych małżeństwem z kobietą, która stawia tylko na karierę.
  • Mężczyźni nie pragną również niezależnych emancypantek (6% wskazań), ani kobiet wyzwolonych (jedynie 7% z nich).
  • Panowie w centrum zainteresowania najchętniej widzieliby swoją „skromną” osobę. Prawie 40% z nich pragnie, aby dzieląca z nimi życie kobieta stawiała relacje z mężem na pierwszym miejscu.
  • Modelem może bardziej nowoczesnym, choć mocno angażującym dla pań, jest superwoman! 28% panów może wyobrazić sobie tworzenie domowego ogniska z kobietą nowoczesną, która podoła wszystkim spadającym na nią obowiązkom: zadba o dzieci i męża, świetnie poprowadzi dom i dodatkowo będzie pracować zawodowo. Nasuwa się tylko pytanie: jaką rolę w tym układzie panowie widzą dla siebie?

A czego pragną dla siebie kobiety?

  •  46% za wiodącą rolę współczesnej kobiety uznaje właśnie połączenie wszystkich dostępnych kobiecie możliwości: chcą pracować zawodowo, spełniać się jako żona i matka oraz dbać o dom.
  • 18% z uczestniczek sondy wskazało, że ich zamierzeniem jest skupienie przede wszystkim na sobie i własnych potrzebach.
  • 11% pań opowiada się za równouprawnieniem w każdym aspekcie życia.

Rola kobiet w życiu społecznym rośnie. Kobiety mogą samodzielnie wybierać drogę własnego rozwoju. Ale czy kobieta, która chce i potrafi połączyć samorozwój z dbaniem o dom, męża i dzieci, to współczesna siłaczka, przemęczona superwoman, czy też doskonale zorganizowana, piękna i zadbana oraz spełniona kobieta?


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI