Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
6 stycznia 2015 in Seks by redakcja

Kiedy najbardziej dokucza samotność?

Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przeprowadziło sondę wśród swoich użytkowników z pytaniem „Kiedy najbardziej doskwiera Ci samotność“. Na trzecim miejscu znalazła się data 31 grudnia.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Aż 31 % ankietowanych przyznaje się do odczuwania braku partnera „podczas samotnych wieczorów i weekendów“, 19 % do samotności, „kiedy wracam z pracy do pustego mieszkania“, 14 % wskazało Sylwester roku jako moment, gdy czują się najbardziej osamotnieni. Głośno reklamowane walentynki wywołując takie emocje tylko u 3 % respondentów.

Atmosfera ostatniego dnia roku skłania do refleksji, mocno uwydatnia samotność i pcha do zmian. Potwierdzają to statystyki serwisu – od lat w styczniu liczba nowych rejestracji jest aż o 40 % wyższa niż w innych miesiącach.

Postanowienia noworoczne to rodzaj myślenia magicznego, związanego ze rozpoczynaniem nowego cyklu: stare za nami, a nowe będzie lepsze. W efekcie pojawia się przeświadczenie, że takie postanowienia mają większą szanse na realizację. Jednak badania dowodzą, że zdecydowana większość postanowień noworocznych nie kończy się sukcesem. Psycholog współpracujący z MyDwoje.pl, Dr n. hum. Dariusz Skowroński radzi, żeby postanowienia przyjmowały formę planu a nie ogólnego życzenia, ponieważ cel bez planu pozostaje w sferze marzeń a nie działań. W realizacji planu pomocne jest dzielenie się tą decyzją z osobami, które cenimy i zależy nam na ich aprobacie, i poproszenie ich, aby nas co jakiś czas sprawdzały. Jeśli więc w Sylwestra odczuwasz samotność, zacznij aktywnie szukać drugiej połówki, a nie tylko o niej rozmyślać.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI