Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
26 stycznia 2016 in Seks by redakcja

Kiedy pierwszy raz powiedzieć „kocham Cię”?

Kochać – jak to łatwo powiedzieć. Czy aby jednak na pewno? Dwa krótkie słowa „kocham Cię” niosą ze sobą ogromną siłę. Mogą zwalić z nóg, w przenośni i dosłownie. Wypowiedz je właściwej osobie w odpowiednim momencie, a wygrasz los na loterii.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Pamiętaj jednak, żeby ostrożnie wybrać czas na wyznanie miłości. Zarówno zbyt szybkie, jak i zbyt długie zwlekanie z powiedzeniem „kocham Cię” po raz pierwszy, może Cię sporo kosztować, w tym nawet utratę związku. Jak wyczuć odpowiedni moment na wyznanie uczuć?

Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie

Zanim powiesz „kocham Cię”, musisz być pewien na 100%, że faktycznie czujesz miłość. Nie myl miłości z fascynacją, pożądaniem, czy sympatią. Oczywiście, wszystkie możesz odczuwać już od pierwszych chwil waszej znajomości, jednak miłość potrzebuje czasu, aby się rozwinąć.

Naturalnie, od samego początku znajomości możesz być zakochany. Czujesz wówczas ochotę, aby wyznać partnerowi właśnie miłość. Pamiętaj jednak, że etap zakochania rządzi się swoimi prawami. Na partnera patrzysz wtedy przez różowe okulary, nie widzisz jego wad. Z czasem, gdy motyle odfruną, zobaczysz, z kim się naprawdę związałeś. Wtedy też będziesz wiedzieć, czy naprawdę pokochałeś tę drugą osobę, czy wraz z motylami zniknęło jednak Twoje zainteresowanie partnerem. Z tego powodu warto jest się wstrzymać ze składaniem poważnych deklaracji do momentu, kiedy będziesz wiedzieć na 100%, co czujesz do drugiej osoby. Miłość należy wyznawać odpowiedzialnie.

Kocha, czy nie kocha – oto jest pytanie

Stało się. Jesteś pewien, że kochasz, dlatego pragniesz, aby i partner o tym wiedział. Zanim zaskoczysz go swoim wyznaniem, pamiętaj, że nie we wszystkich miłość budzi się w tym samym czasie. Jedni potrzebują go więcej, inni mniej. Jeśli podejrzewasz, że Twój ukochany jeszcze nie wie, czy Cię kocha, nie wmawiaj sobie, że jest mniej niż Ty zaangażowany w Wasz związek. Uszanuj to i ciesz się Waszą relacją. Pamiętaj, że każdy jest inny.

Często jest tak, że osoba, która potrzebuje więcej czasu, aby pokochać, również potrzebuje go więcej, aby się ewentualnie odkochać. Zachowaj więc spokój i cierpliwie czekaj, aż partner osiągnie ten sam stan, co Ty.

Swoje uczucia możesz w międzyczasie okazywać w inny sposób, niekoniecznie za pomocą słów. Czyny mówią nieraz więcej, niż język. Możesz okraszać je wyznaniami typu „kocham spędzać z Tobą czas”, „kocham, kiedy się tak uśmiechasz”, itp. Jeśli partner również Cię kocha, ale podobnie jak Ty boi się do tego przyznać, takim zachowaniem na pewno zachęcisz go do tego, aby sam Ci okazał, a być może nawet wyznał miłość.

Jeśli jednak nie chcesz dłużej czekać i postanawiasz powiedzieć „kocham Cię”, nie zważając na to, jak odbierze to Twoja druga połowa, po ujawnieniu swoich uczuć nie pytaj partnera, czy je odwzajemnia. Jeśli Cię kocha, powie to natychmiast, jeżeli jeszcze tego nie czuje, zadając to pytanie, postawisz partnera i siebie w niezręcznej sytuacji.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI