Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
7 września 2015 in Seks by redakcja

Kiedy związek zaczyna się psuć

Wiele związków przechodzi kryzys spowodowany znudzeniem, rutyną i przewidywalnością relacji. Najczęstszym powodem tego, że dochodzi do takiej sytuacji jest brak zaangażowania i podejmowania jakichkolwiek działań, by poprawić wzajemne stosunki.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Na pewno spotkaliście się już z terminem ‘wypalenie’, słowo to używane jest najczęściej w kontekście wypalenia zawodowego. To określenie może być jednak stosowane i w przypadku, np. relacji z partnerem. W długotrwałym związku łatwo jest zapomnieć z czasem o tym, jaki był powód tego, że się w sobie zakochaliśmy i postanowiliśmy być razem. I kiedy żadna ze stron nie podejmuje wysiłku, by sytuację polepszyć, może ona jedynie się pogorszyć.

Symptomy wypalenia

Do Waszego związku powoli wkrada się rutyna i nuda, staliście się dla siebie przewidywalni i już nawet nie staracie się w żaden sposób wzajemnie zaskoczyć. Brak pomiędzy Wami intymności i bliskości, jak dawniej. To niepokojący znak, jeśli już nawet nie macie ochoty zrobić coś wyjątkowego wspólnie i postarać się dla drugiej osoby. Narastająca obojętność, czy nawet niechęć mogą zabić Waszą relację.

Dominującym uczuciem, które odczuwasz w ostatnim czasie jest smutek i przygnębienie spowodowane sytuacją panującą pomiędzy Wami. Nie potrafisz też już wyobrazić sobie Waszej przyszłości razem, a myśl o tym przyprawia Cię jedynie o jeszcze gorszy nastrój. Masz poczucie, że to, co najlepsze między Wami już dawno minęło.

Strasznie irytujesz się, kiedy Twój partner lub partnerka zachowa się nie tak, jak tego oczekujesz. Już nawet najmniejsze drobiazgi potrafią doprowadzić Cię do białej gorączki. Kiedyś leżące na podłodze skarpetki czy naczynia w zlewie spowodowałyby u Ciebie lekkie zdenerwowanie, teraz powodują, że dochodzi między Wami do karczemnej awantury. Sami już nawet nie wiecie, o co tak często się kłócicie i dlaczego nie macie już nawet ochoty na jakiekolwiek wyjaśnienia, dlatego po prostu staracie się wzajemnie siebie unikać i odzywać się do siebie tylko, kiedy to konieczne.

Jak reagować?

Kiedy zauważycie, że między Wami zaczyna się coś psuć, jest to moment, by zareagować! Rozmowa i wzajemne wysłuchanie drugiej strony są niezwykle ważne, by utrzymać zdrową relację. Jeśli dopuścicie do sytuacji, kiedy zachodzi między Wami do nieporozumień i niedomówień bądź, co gorsza w ogóle ze sobą nie rozmawiacie, sytuacja może się jedynie pogorszyć.

W momencie, gdy kryzys w Waszym związku osiąga już takie rozmiary, że nie jesteście w stanie sobie sami z nim poradzić, warto przemyśleć zasięgnięcie porady u specjalisty. Jeżeli Wam obojgu zależy na tej relacji, nie powinniście zbyt łatwo poddawać się i rezygnować ze starań.

To naturalne, że z czasem namiętność wygasa, a codzienność sprawia, że zapominamy o tym, by okazać sobie wzajemnie uczucia. To nie powinno jednak od razu przekreślać tego, co udało Wam się wspólnie stworzyć.

Więcej na temat związków i seksualności można przeczytać na stronie eDarling

Więcej na temat Wypalenie w związku


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI