Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Kilka prostych prawd o seksie

fot.123rf
5 kwietnia 2017 in Seks by Maja Jaszewska
Zachłystujemy się treściami pozornymi i mitami na temat seksu, tracąc przy tym kontakt ze swoimi rzeczywistymi potrzebami i pragnieniami.

1. Seks nie znosi przymusu, dlatego tak ważne są szczere rozmowy z partnerem, żeby ustalić wzajemne potrzeby i możliwości.

2. W seksie granice między normą a nienormalnością bywają czasami trudne do wyznaczenia. Dlatego każdy musi określić własne.

3. Fantazje seksualne, jakiekolwiek by były, są naturalnym elementem ludzkiej psychiki. Nie obwiniaj się, jeśli twoje fantazje wykraczają poza przyjęte przez ciebie normy moralne, ale też nie krytykuj fantazji partnera. Dzielenie się fantazjami to dowód zaufania, a krytykowanie ich może odebrać partnerowi swobodę i spontaniczność – podstawowe warunki udanego współżycia.

4. Świat pornografii nie jest światem realnym, nie traktuj zachowań w nim przedstawionych jako wzorców.

5. Wejście na drogę śmiałych eksperymentów seksualnych może nieść za sobą ryzyko poszukiwań coraz mocniejszych wrażeń. Zastanów się więc, co leży u źródeł twojej potrzeby eksperymentowania – ciekawość, pragnienie przeżycia czegoś ekscytującego z partnerem czy może tylko chęć sprawdzenia się.

6. Jeśli czujesz dyskomfort i zażenowanie w trakcie zbliżenia, masz prawo je przerwać. Nie pozwól, by sytuacja decydowała za ciebie. Masz prawo zmienić zdanie i się wycofać. Warunkiem udanego współżycia jest poszanowanie wstydu partnera i pozwolenie sobie na odczuwanie wstydu.

7. Jeśli decydujecie się z partnerem na nową i mocno wykraczającą poza wasze dotychczasowe zwyczaje sytuację seksualną, to spróbujcie ją sobie najpierw wyobrazić krok po kroku i pofantazjować na jej temat. Śmiałe innowacje wprowadzajcie stopniowo, żeby móc wyczuć granicę, której nie chcecie przekraczać.

Czytaj więcej o seksualnych eksperymentach Poszukiwacze spełnienia: dwie prawdziwe historie


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI