Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
21 lipca 2016 in Seks by redakcja

Kodeks randkowicza – zasada trzech dni

Samotne osoby, które nie są nowicjuszami w krainie randek, doskonale znają reguły, jakimi rządzi się ten świat. Jedną z nich jest tzw. zasada trzech dni. Mówi o tym, że nawet, jeśli wasze pierwsze spotkanie było udane i chcecie spotkać się jeszcze raz, z kontaktem i propozycją kolejnej randki należy się wstrzymać, odczekując wspomniane trzy dni. Czemu?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Tytułową regułę stworzono z myślą o osobach, które udały się na randkę i chciałyby zaproponować powtórkę, zastanawiają się jednak, kiedy mogą wyjść z inicjatywą i zasugerować drugie spotkanie. Nikt nie chce okazać się osobą zdesperowaną, czy nachalną, słusznie obawiając się, że jeśli ich zachowanie zostanie odebrane jako narzucanie się, szanse na rozwój świeżo zawartej znajomości spadną blisko do zera. Dodatkowo wierzą, że jeśli mimo udanej randki, zamrożą kontakt na trzy dni, udowodnią, że mają inne zajęcia, prowadzą intensywne życie, tym samym muszę być interesujący – wzbudzą większą ciekawość tej drugiej strony. Z tego powodu wiele osób tak chętnie stosuje się do wspomnianej zasady, wierząc, że dzięki niej łatwiej im przyjdzie zainteresować sobą tę drugą osobę. Czy aby jednak na pewno?

„Czemu on się nie odzywa”

Do popularnych fraz wpisywanych w wyszukiwarkach internetowych należy m.in. „czemu on się nie odzywa?” Większość osób, które wystukują na klawiaturze to pytanie, to kobiety czy dziewczyny, które po udanej pierwszej randce, nie mogą doczekać się, aż ta druga strona napisze lub zadzwoni. Przyjęło się bowiem, że to do mężczyzny należy inicjatywa, to on powinien pierwszy się odzywać, czy proponować spotkanie – w myśl kolejnej randkowej zasady, która mówi o gonieniu króliczka. To mężczyzna powinien być łowcą.

Mimo zmian, jakie zachodzą w społeczeństwie, opinia, iż to na barkach mężczyzny leży inicjowanie znajomości i pierwszych kontaktów, niestety ciągle mocno się trzyma. Niektóre kobiety, wbrew tej zasadzie, przejmują inicjatywę i same nawiązują kontakt. Jeśli robią to w elegancki, naturalny sposób, nie mogą na tym stracić. Na drugim końcu, a jest to koniec znacznie bardziej zatłoczony, znajdują się kobiety, które przyjmują bierną postawę i jedyną aktywnością, na jaką się decydują, jest wpisanie w wyszukiwarce „czemu on nie pisze?”W Internecie szukają odpowiedzi i rozwiązania problemu, który same mają możliwość zlikwidować.

Zasada trzech dni – czy się stosować?

Jesteś po pierwszej randce i zastanawiasz się, czy faktycznie należy poczekać te kilka dni, zanim nawiążesz kontakt z tą drugą osobą? Zapoznaj się z wadami i zaletami, jakie niesie ze sobą stosowanie się do wspomnianej zasady i sam oceń, czy jest warta rozważenia.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI