Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Kobieta_mezczyzna_rozmowa
123rf.com
6 maja 2014 in Seks by redakcja-2

Kontakt wzrokowy w miłości

„Spójrz mi w oczy, kiedy mówisz że...” - te słowa działają niczym wykrywacz kłamstw. Kontakt wzrokowy w miłości jest sprawdzianem autentyczności uczuć. Jak z niego korzystać?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Prof. Suzanne Degges-White, amerykańska psycholożka specjalizująca się w terapii par oraz rodzin proponuje dla osobne lekcje na kontaktu wzrokowego dla mężczyzn i dla kobiet.

4 lekcje dla kobiet

1. Uświadom sobie, że powiedzenie partnerowi wprost „Spójrz mi w oczy”, kiedy chcesz sprawdzić szczerość jego intencji, może przynieść efekt odwrotny do oczekiwanego. Lepiej będzie, jeśli bez zbędnych słów będziesz z nim po prostu utrzymywała kontakt wzrokowy, obserwując jego reakcje.

2. Przyjmij, że mózg mężczyzny działa inaczej niż twój. Dla ciebie kontakt wzrokowy jest czymś naturalnym, dla niego niekoniecznie. Nie oceniaj tych różnic, jeśli chcesz żyć z mężczyzną – zaakceptuj je.

3. Jako kobieta szybciej czytasz sygnały niewerbalne świadczące o emocjach, lepiej też radzisz sobie w kłopotliwych sytuacjach społecznych. Korzystaj w tych umiejętności, żeby wczuć się w trudne położenie mężczyzny.

4. Ucz partnera wyrażania uczuć i nawiązywania kontaktu wzrokowego swoim przykładem. Postępuj łagodnie, tworząc dla niego bezpieczną przestrzeń. Wtedy jest szansa, że mężczyzna otworzy się uczuciowo.

4 lekcje dla mężczyzn

1. Bądź świadomy tego, jak bardzo twoja partnerka ceni sobie kontakt wzrokowy. Dlatego jak najczęściej patrz się jej w oczy, zwłaszcza podczas rozmów.

2. Przyjmij, że dla kobiety relacyjność jest bardziej istotna niż dla ciebie. Kontakt wzrokowy jest dla niej drogą do autentycznej komunikacji.

3. Kiedy czujesz, że kobieta nawiązuje z tobą kontakt wzrokowy, postaraj się odpowiadać tym samym na tyle, na ile jest to dla ciebie możliwe. Nie patrz ponad nią i nie wbijaj wzroku w ziemię. Utrzymuj go na poziomie jej twarzy a najlepiej patrz w oczy.

4. Jeśli czujesz, że prośby partnerki o częstszy kontakt wzrokowy sprawiają ci duży dyskomfort, powiedz jej o swoich uczuciach, które są z tym związane. Najprawdopodobniej doceni ona twoją szczerość. Pojawi się między wami porozumienie, które może pomóc otworzyć ci się bardziej na w sferze emocjonalnej.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI