Masaż nie tylko erotyczny

fot.123rf

Czuły dotyk to ważna część miłości zmysłowej. Ludzie, którzy nie otrzymali go w dzieciństwie, mogą mieć problem z doznaniami erotycznymi. Czy wizyta u masażysty, który robi masaż z orgazmem w finale, to już zdrada partnera – zastanawia się seksuolog Krzysztof Korona.
Czy można być dobrym kochankiem, jeśli nie lubi się masażu?

Osoby niepełnosprawne, które nie posiadają sprawnych dłoni albo nóg, mają czasami większe doznania erotyczne niż ci, którzy są fizycznie sprawni, ale nie potrafią z tego korzystać.

A ci sprawni fizycznie?

Jeśli myślimy o sferze dotykowej seksu, sprawnymi kochankami będą w przyszłości dzieci, które były głaskane przez rodziców. Dotykanie dziecka, jeśli wiąże się z rodzicielskim uczuciem, jest wpisaniem mu na zawsze wrażliwości na tę sferę. To nauka odbierania i dawania dotyku. Serdecznie dotykani potrafią potem równie serdecznie dawać dotyk i go brać. Rośnie jednak problem, który sami sobie stworzyliśmy. Nasza cywilizacja wyczuliła się na „zły dotyk”. Intencje były dobre, ale czyni to tyle dobrego, co złego. Ostrzeżenie: „Uwaga, zły dotyk”, chroni dzieci, ale też napędza seksuologom i psychologom roboty. Już nawet rodzice boją się dotykać swoje dzieci. Ojciec, szczególnie kiedy jest w konflikcie z żoną, boi się dotknąć córkę, bo żona może oskarżyć go o molestowanie. A ludzie, którzy nie otrzymali w dzieciństwie czułego dotyku, mogą mieć potem problem z doznaniami erotycznymi.

Najważniejsze jest dzieciństwo, ale uczymy się przez całe życie.

Toteż dziewczynka, która nigdy nie była pieszczona przez matkę, jeśli znajdzie dobrego kochanka, poduczy się dotyku, raczej jednak nie będzie w tej dziedzinie wirtuozem. Inna sprawa, że taki talent może być też przekazywany genetycznie. Podobnie jego brak. Dotykanie jest też związane z kulturą. Są kraje, gdzie nawet dorośli dotykają się często bez podtekstów erotycznych. U nas z tym słabo. Najlepszą gwarancją wrażliwości cielesnej jest czułość rodziców, też ta dotykowa. Umiejętności pozyskuje się tu na bardzo wczesnym etapie. Gdy dziecko w pierwszych godzinach po urodzeniu pozbawione jest dotyku, może utracić coś ważnego w sferze sensorycznej. Lekarze zalecają, żeby po porodzie ciało dziecka miało kontakt z ciałem matki, brak tego pozbawia je więzi i bezpieczeństwa, które daje dotyk.

Masażyści czasami skarżą się, że ich klientki na fali miłego oszołomienia mają jakieś prośby seksualne. Nawet w czasie klasycznego masażu można kogoś doprowadzić do orgazmu, często wbrew jego woli.

Dlatego też szkolę masażystów, bo wiedza psychologiczna i seksuologiczna jest im potrzebna. Masaż to nie tylko dotyk, ważna jest cała przestrzeń psychiczna, w której zabieg się odbywa. Masażysta, jeśli tego nie wie, jest nieprofesjonalny i nie uzyska dobrych efektów. Profesjonalista posługuje się sugestią psychologiczną, która wprowadza pacjenta w stan bliski hipnozie. Jako biegły sądowy napatrzyłem się na nagrania, które są dowodem, jak różne rzeczy dzieją się podczas masażu.

Co na przykład?

Jeden z masażystów, który oficjalnie reklamował się w sieci jako pan oferujący orgazm dłońmi, w trakcie masażu erotycznego dodatkowo zarabiał na produkcji filmów porno ukrytą kamerą. Nagrywał klientki, które po uiszczeniu opłaty i zrzuceniu ubrania prosiły o orgazm pochwowy, łechtaczkowy, analny albo sutkowy.

Artykuł pochodzi z archiwum magazynu ZWIERCIADŁO

ZOBACZ AKTUALNE WYDANIE »

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link