Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
12 marca 2015 in Seks by Jolanta Maria Berent

Męskie archetypy: Hades

Żeby dopuścić poszczególnych bogów do głosu, korzystać z ich mocy, warto najpierw dobrze ich poznać. Dowiedzieć się, jakie dary mają do zaoferowania. Poznać zagrożenia.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Zobacz Męskie archetypy: Zeus, Posejdon

HADES. Głęboko, czasem na dnie

Ten bóg był władcą podziemi i właściwie nie opuszczał swego królestwa. Kiedy już to zrobił, wsławił się tym, że porwał Persefonę, którą zapragnął poślubić. Mężczyzna Hades to introwertyczny samotnik. Zwykle brak mu ambicji, by się pokazać, wybić. Najchętniej przebywa w swoim wewnętrznym świecie. A świat ten bywa mroczny. Przepastny. Można się w nim zapaść, zaniedbać potrzeby innych, również własne. Popadać w długie milczenie. „Znaczące” i… zupełnie niezrozumiałe dla innych. Ma skłonność do depresji, do gubienia się we własnych fantazjach. Agapi Stassinopoulos w swojej książce „Silny jak Zeus, zalotna jak Afrodyta” zauważa, że „trudno być optymistą, gdy patrzy się na świat przez okienko z głębin ciemnej otchłani”.

Brakuje mu obiektywizmu, za to przy ważnych decyzjach może zaufać odpowiedziom płynącym z wnętrza. Jest mało ekspresyjny, inni mogą czuć się niezręcznie w jego towarzystwie. Pewnie przeczuwają, że ten nieufny, odcięty od emocji outsider, widzi więcej, obcuje z niedostępnymi dla innych światami. Tak czy inaczej uchodzi za dziwaka. Często jego talenty pozostają w ukryciu, a on sam niespecjalnie w nie wierzy. Ma zaniżone poczucie wartości.

Kobiety? Cóż, nie nadaje się do flirtu, rzadko przejawia inicjatywę. Za to potrafi zakochać się głęboko w osobie, którą ledwo zna. Jeśli pozwoli kobiecie zbliżyć się do siebie, ta nie będzie się przy nim nudzić. Zwłaszcza że jest niezwykle zmysłowy, a seks z nim okazuje się prawdziwie mistycznym przeżyciem. W związku małżeńskim żona często staje się pośrednikiem między nim a światem zewnętrznym. Z czasem może sam znaleźć sposób na dzielenie się swoim bogatym wnętrzem.

WSKAZÓWKA: Potrzebuje rozwinąć w sobie cechy Apollina, szczególnie zdolność do racjonalnego, linearnego myślenia. To pozwoli mu odzyskać kontakt z rzeczywistością. Z kolei od Hermesa może nauczyć się komunikacji ze światem, choćby poprzez twórczość. Zwłaszcza że doskonale rozumie zawiłości życia i nie brakuje mu pomysłów. Hades był przewodnikiem dusz, więc mężczyzna noszący w sobie jego archetyp umiejętnie porusza się po królestwie podświadomości. Jeśli pójdzie za tym głosem, może zostać świetnym psychoterapeutą.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI