Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

lozko
28 października 2015 in Seks by redakcja

Mężczyźni też mają punkt „G”

O istnieniu punktu "G", któremu przypisuje się odczucie przyjemności podczas seksu, do tej pory mówiono głównie w kontekście kobiet. Teraz jednak coraz głośniej o męskim odpowiedniku.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Do tej pory męski punkt „G” i jego stymulacja budziła niejednoznaczne skojarzenia i podteksty. Teraz sprawa zaczyna  mieć się nieco inaczej. Co więcej, masaż prostaty może mieć nie tylko pozytywny wpływ na życie seksualne, lecz także na zdrowie mężczyzny. I choć ta praktyka do tej pory łączona była przede wszystkim ze środowiskiem homoseksualnym, teraz zaczyna cieszyć się powodzeniem także wśród „prawdziwych macho”.

Jak zauważa Jes Tom z  The Pleasure Chest, stymulacja punktu „G” u mężczyzn wpływa także na życie seksualne w związku. Wymaga to większej otwartości, zaangażowania oraz totalnego zaufania między partnerami, dzięki czemu można mówić o wzmocnieniu i zacieśnieniu relacji między nimi.

Znalezienie męskiego punktu „G” (często określanym mianem punktu „P”) wymaga precyzji i doświadczenia. Jest on umieszczony bezpośrednio za podstawą penisa i ma wielkość srebrnego dolara. Stymulacja tego punktu może być prowadzona w dwojaki sposób – poprzez bezpośredni masaż wewnętrznej cześć prostaty, lub poprzez stymulowanie krocza.

Jak zauważa seks edukator dr Charlie Glickman, świadomość tego, że mężczyźni posiadają więcej stref erogennych (poza penisem) jest coraz większa. Wiele osób, zdaniem Glickmana, eksperymentuje także z seksem analnym, czego następstwem jest fakt, iż kobiety chcą by ich partnerzy doświadczyli tych samych uczuć co one – w myśl równego traktowania w związku.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI