Obsesyjne namiętności

123rf.com

Miłosny koktajl składający się z: romansu, silnych erotycznych namiętności, obsesyjnego przywiązania – może truć. Miłość działa jak narkotyk, kiedy w horoskopie urodzeniowym Wenus odbiera nieharmonijne wpływy mrocznego i niebezpiecznego Plutona.
Wszystko albo nic, miłość albo nienawiść, życie albo śmierć. Relacje podsycane głębokimi niekontrolowanymi emocjami i niebezpiecznym seksem stają się obsesyjne. Cienka jest granica między rozkoszą a bólem, między pragnieniem bycia najbliżej jak tylko możliwe a uzależnieniem. Romans zaczyna się urzekająco magnetycznie, w tym momencie nie istnieje siła, która powstrzymałaby przed zakosztowaniem tej słodyczy. Coś wabi nieprzeniknioną jeszcze tajemnicą. Szybko okazuje się, że jest ona mroczna. Smak miłości powoli staje się gorzki. Przenikająca do dna kontrola, zimna dominacja, bezwzględna zaborczość powoli wychodzą na światło dzienne. Pojawia się potrzeba, by całkowicie posiąść kochanka, zawłaszczyć duszę, ciało, stać się jego oddechem, zawładnąć jego życiem. Jeśli nie? Dogłębne cierpienie. I trująca niepohamowana chęć odwetu.

Za scenariuszem romansów o smaku zbyt gorzkiej czekolady ze zbyt ostrym chili stoją skorpioniczne aspekty Wenus w horoskopie urodzeniowym. Układ planet, jaki był w momencie naszego urodzenia, odzwierciedla naszą psychikę. Gdy Wenus znajduje się w znaku Skorpiona lub w 8 domu astrologicznym bądź połączona jest opozycją, kwadraturą albo koniunkcją z Plutonem – wewnętrzne żądze stają się przyczyną dramatów miłosnych obsesji. Pluton: rządzony przez Skorpiona władca śmierci, pan podziemi wprowadza nie tylko erotyczne napięcie i atmosferę mrocznej tajemnicy ale instynktowne pragnienie, by poprzez doświadczony w tej miłości ból umrzeć i odrodzić się. Plutoniczna relacja powodowana jest siłami natury, odwiecznymi cyklami narodzin i śmierci. Gdy aspekt Plutona nieharmonijnie wpływa na Wenus, nasz żeński pierwiastek, dzięki któremu wchodzimy w relacje, popycha ku miłości groźnej. Do skrajnych uczuć, dramatycznych kryzysów, ciemnej strony mocy. Wenus zabarwiona Skorpionem piękno dostrzega w ciemności, brzydocie, zakazach. Pragnie przekroczyć tabu, wejrzeć głęboko pod powierzchnię, stracić instynkt samozachowawczy.