Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
30 września 2015 in Seks by Sympatia.pl

Od romansu do miłości

Zaczyna się niewinnie, a przynajmniej bez głębszych uczuć – spotykacie się, coś iskrzy i lądujecie ze sobą w łóżku. Raz, drugi, trzeci. Możliwe, że któreś z was ma już stałego partnera. Czy taki romans może się skończyć miłością?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Od romansu do miłości droga wcale nie jest taka daleka. Romans zawiera w sobie przecież kilka elementów składowych zwykłego związku: jest między wami chemia, jesteście dla siebie atrakcyjni fizycznie, dobrze czujecie się w swoim towarzystwie i dogadujecie się w sypialni. Jeśli dochodzą do tego też rozmowy na głębsze tematy, niewiele już brakuje do innej relacji – w zasadzie tylko poczucia, że się kochacie.

Droga od romansu do miłości Ani i Pawła

Skuteczną wędrówkę od romansu do miłości odbyli Ania i Paweł. Poznali się w klubie. Ona przyszła tam, by dowartościować się po bolesnym rozstaniu z wieloletnim partnerem, on – by znaleźć sobie partnerkę na jedną noc. Od słowa do słowa, od drinka do drinka i wylądowali w łóżku. Oboje byli przekonani, że połączy ich tylko ta jedna noc i nigdy więcej się nie spotkają. Ania pod wpływem impulsu zostawiła kartkę ze swoim numerem telefonu na stole w kuchni, zanim opuściła mieszkanie swojego kochanka.

Minęło kilka dni, podczas których oboje zajęli się swoim życiem, kiedy nagle telefon Ani zadzwonił. Okazało się, że znajomi Pawła organizowali weekendowy wypad w góry i Paweł był jedyną osobą bez pary. Spytał, czy przypadkiem Ania nie miałaby ochoty jechać razem z nim, oczywiście „zupełnie bez zobowiązań”. Dziewczyna zgodziła się chętnie, bo dawno nigdzie nie była i uznała, że przyda jej się taka odskocznia.

Weekend upłynął bardzo przyjemnie. Oprócz rozrywek czysto cielesnych para chodziła po górach, tańczyła, i dużo rozmawiała. Okazało się, że mają dużo wspólnych tematów, podobne zainteresowania i spojrzenie na świat. Paweł potrafił rozbawić Anię, ona z kolei była dla niego intrygująca i fascynująca. Zawsze potrafiła powiedzieć coś, co go zainteresowało.

Romans? A może jednak… miłość?

Weekend w górach dobiegł jednak końca i ich drogi znów się rozeszły. Tym razem „cisza na łączach” zaczęła Ani ciążyć. Łapała się na tym, że zbyt często sprawdza swój telefon z nadzieją, że zobaczy SMS od Pawła. Dziewczyna zrozumiała, że naprawdę polubiła tego mężczyznę i chciałaby z nim spędzać więcej czasu. Po trzech dniach przyszła upragniona wiadomość: „Może się spotkamy?”. Oczywiście Ania zgodziła się bez oporów. To spotkanie wyglądało zupełnie inaczej niż poprzednie. Paweł zaprosił Anię do kawiarni, gdzie siedzieli przy kawie i ciastku, rozmawiając, śmiejąc się i lepiej się poznając. Przesiedzieli tak aż do zamknięcia lokalu, po czym wybrali się na spacer po mieście. W pewnym momencie Paweł wziął Anię za rękę.

Od tego czasu upłynęło już sześć lat, a oni dalej są ze sobą. Co więcej, uchodzą za jedną z najbardziej szczęśliwych par w swoim otoczeniu. Choć zaczynali tylko od niezobowiązującego romansu, narodziło się między nimi głębokie i szczere uczucie. Dziś są szczęśliwi, mieszkają ze sobą i planują w przyszłym roku wziąć ślub. Marzy im się też dwójka dzieci, ale „wszystko po kolei”. Ich relacja zaczęła się w nietypowy sposób, ale teraz woleliby trzymać się klasycznego planu. Byle razem.

sympatia_logo


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI