Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123 RF
123 RF
20 grudnia 2011 in Partnerstwo by redakcja-2

Biżuteria czy romantyczna kolacja? – co lepsze dla związku

Pierwsza opcja jest mniej ryzykowna, nawet gdy prezent się nie spodoba.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Bo jeśli wyjście do restauracji będzie nieudane, to przykre doświadczenie zostanie dłużej w pamięci i negatywnie wpłynie na relację.

Dotychczasowe badania przeprowadzone w University of Texas dowodziły, że bardziej szczęśliwe związki tworzą pary, które obdarzają się wspólnymi doświadczeniami, takimi jak wyjścia do kina, restauracji czy weekendowe wyjazdy. Te, które częściej kupowały sobie materialne prezenty, miały mniej satysfakcjonujące relacje.

Jednak nowe badania, przeprowadzone przez Leonardo Nicolao i Julie Irwin, które zostały opublikowane w Journal of Consumer Research, wskazują że wspólne doświadczenia, jeżeli są negatywne, mogą bardziej zaszkodzić związkowi niż nietrafiony prezent.

Naukowcy wyciągnęli następujące wnioski – negatywne doświadczenia ze wspólnego pobytu w jakimś miejscu, oddziałują na nas dłużej niż prezent, który nam się nie spodobał. Bo wyobraź sobie, że ukochany zaprosił cię na kolację do wystawnej restauracji i było wam ze sobą źle. Nie czułaś się komfortowo, byłaś skrępowana, bo on zachowywał się w sposób, który ci nie odpowiadał. Teraz pomyśl, że obdarował cię rajstopami w idiotyczny wzorek. Które z nieprzyjemnych doświadczeń głębiej w ciebie zapadnie? Ankietowani odpowiedzieli, że to pierwsze. Zatem kupienie prezentu jest mniej ryzykownym posunięciem.

Ale jak wyglądałoby nasze życie bez tego dreszczyku emocji, który wprawia nas w drżenie na myśl, czy randka się uda?

Źródło: University of Texas


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI