Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
16 kwietnia 2012 in Partnerstwo by redakcja-2

Czy nasz związek dobrze rokuje?

Ślub lub po prostu decyzja o wspólnym życiu nie jest wydarzeniem magicznym, nie zmieni tego, co jest między dwojgiem ludzi. Żeby zwiększyć swoją szansę na udany związek, lepiej wcześniej rozwiać wątpliwości i spróbować przewidzieć problemy.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Gotowych recept na szczęście nie ma. Wszystkiego przewidzieć się nie da, bo życie, jak wiadomo, pisze zaskakujące scenariusze. Ale zanim powiemy „tak” sakramentalne bądź niesakramentalne, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Ktoś może pomyśleć teraz: „Przecież kocham, to najważniejsze”. Tak, to jest podstawa. Ale jest jeszcze kilka pytań, na które warto sobie odpowiedzieć. Czytając poniższą listę, wsłuchaj się w swoje emocje. Punkt, który zwrócił twoją uwagę, obudził jakąś reakcję w ciele, jest ważny.

  1. Czy jesteśmy ze sobą szczerzy? Czy mówimy o swoich niepokojach, żalach, rozczarowaniach, radościach? Czy ujawniamy przy sobie emocje? Czy mówimy o swoim potrzebach i oczekiwaniach wobec partnera? Czy czasem wolisz nie ujawniać swojego zdania, żeby go nie denerwować? Otwartość uczuć jest konieczna, by być razem szczęśliwymi.
  2. Czy umiemy się konstruktywnie kłócić, jednocześnie pozostając sobą i nie raniąc drugiej strony? Czy po kłótniach czujesz, że wysłuchałaś i zostałaś wysłuchana? Potrafisz powiedzieć, że choć trochę rozwiązaliście problem? Czy są sprawy, które ciągle wracają i są powodem konfliktów? Małżeństwo wymaga pracy, zaangażowania. Przed nami niejeden konflikt do rozwiązania, niejedna kłótnia do przeprowadzenia.
  3. Czy masz świadomość jakie są mocne, a jakie słabe strony związku? Może jest jeszcze coś, nad czym warto popracować, by lepiej się rozumieć, by być bliżej.
  4. Czy rozmawiacie o swoich wyobrażeniach przyszłego, wspólnego życia? O nadziejach i obawach z nim związanych? O konkretnych sprawach, na przykład o podziale obowiązków? To są ważne rozmowy, ale lepiej by te plany nie były zbyt szczegółowe, bo rzeczywistość po ślubie może się do nich nie dopasować. Życie jest zaskakujące – ktoś awansuje, ktoś pracę traci, planujemy dziecko albo okazuje się, że nie możemy go mieć. W życiu zdarzają się choroby, nagłe zmiany planów, nieprzewidywalne wyjazdy. Wtedy okazuje się, jaką wartość ma prawdziwe porozumienie, konieczne by razem pokonywać trudności i razem cieszyć się z sukcesów.
  5. Jaką mamy hierarchię wartości? Na którym miejscu każde z was stawia pracę, związek,

Strony: 1 2 3


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI