Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
14 lutego 2012 in Partnerstwo by Kasia Kazimierowska

Czy randkowanie w Internecie zabija miłość?

Przez dekady ludzie najczęściej poznawali w szkole, pracy lub przez znajomych. Teraz poznają się głównie w wirtualnej rzeczywistości. Czy wirtual sprzyja miłości?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Ostatnio znajoma zwierzyła mi się, że nie wyobraża sobie własnej odpowiedzi, gdy jej dziecko zapyta ją o to, gdzie poznałaś tatusia.”Przecież nie powiem mu, że przez Internet” – żaliła się. A spotkali się na przeznaczeni.pl.

Wtajemniczeni wiedzą, niewtajemniczonym już tłumaczę: przeznaczeni.pl to portal randkowy. Choć dość specyficzny, bo przeznaczony dla „ludzi z wartościami” (co oznacza przede wszystkim praktykujących katolików), pod jednym względem nie różni się od innych portali: logujemy się na nim po to, by spotkać drugą połówkę. Takich portali jest masa, a ostatnio coraz częściej się mówi, że Facebook również spełnia rolę portalu randkowego. Co więcej, jest lepszy, bo bardziej interaktywny, a nowy znajomy, który – kto wie – może okazać się tym jedynym, ma szansę nie tylko zobaczyć nasze liczne zdjęcia w najlepszych pozach z wakacji w egzotycznych krajach, ale – śledząc nasze posty – od razu zrozumie, że ma do czynienia z inteligentną osobą, która dysponuje masą ciekawych przyjaciół i ma życie pełne przygód! Już tylko krok od zakochania.

Nasi rodzice zawierali znajomości i poznawali miłości w szkole, na studiach i w pracy lub przez wspólnych znajomych czy rodzinę. My poznajemy ludzi przez znajomych lub przez Internet. Kolejne badania pokazują, że z roku na rok coraz więcej czasu spędzamy nie tylko na Facebooku ale w ogóle w sieci, w tym oczywiście – poszukujący – na portalach randkowych.Wirtualna rzeczywistość staje się naszym życiem.

Zjawisko to cały czas fascynuje psychologów, socjologów, naukowców w ogóle, bo po co marnować czas w wirtualnej rzeczywistości, skoro tyle ludzi czeka na nas w prawdziwym życiu.

Strony: 1 2 3


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI