Dlaczego mężczyźni uwielbiają żyć w związkach? – 5 faktów

123rf.com

Większość się może do tego nie przyzna, ale mężczyźni potrzebują żyć w związku z kobietą. Tylko wtedy bowiem mogą dzielić się uczuciami. Dlaczego jeszcze jest to dla nich takie ważne?
Kobiety na ogół mają dużo bliskich relacji, otwarcie rozmawiają z przyjaciółkami czy kobietami z rodziny. Potrafią korzystać ze wsparcia innych ludzi, łatwiej im o bliskość. Mężczyźni mają do tej umiejętności trudniejszy dostęp i często się zdarza, że prawdziwie bliski kontakt mają właśnie ze swoją partnerką. Brenda Shoshanna, terapeutka z Nowego Jorku, zapytała swoich klientów mężczyzn o powody dlaczego ważne jest dla nich bycie w związku. Oto 6 najczęściej powtarzających się odpowiedzi:

1. Czuję, że jestem wartościowym mężczyzną

Kiedy facet jest w związku, czuje się bardziej pewny siebie. Ma poczucie, że jest fajny, wartościowy, godny tego, że kobieta chce z nim żyć. Każdego dnia uświadamia sobie, że kobieta którą kocha, wybrała właśnie jego. Trudno coś takiego uzyskać w inny sposób. To mężczyznom dodaje pewności we wszystkich aspektach życia.

2. Jestem zainspirowany do bycia lepszym człowiekiem

Mądry mężczyzna wie, że bycie z kobietą jest wymagające. Żeby chciała z nim być, musi starać się: dobrze wyglądać, imponować jej, radzić sobie w życiu. Inaczej ona odejdzie. Kiedy mężczyzna ma taką świadomość, jest dumny z siebie, bo jego związek trwa i rozkwita. To oznacza, że jego starania są nagrodzone. To, że po pracy znowu się z nią zobaczy, ekscytuje go i cieszy. Podobnie jak uśmiech kobiety, ton jej głosu, czuły gest. Wówczas czuje, że jest OK.

3. Mogę ją uszczęśliwiać

Kiedy mężczyzna czuje, że ma moc sprawiającą, że kobieta jest szczęśliwsza, sam się czuje znakomicie. Oni lubią spełniać nasze potrzeby i zachcianki. Zwłaszcza wtedy, gdy są dla nich wyzwaniem. Warunkiem jest wzajemny szacunek i docenianie się.

4. Cieszę się seksem

Mężczyźni uwielbiają seks, jest to dla nich ważne, potrzebne. Dobry seks uskrzydla ich, rozluźnia napięcia związane z wyzwaniami życiowymi. Jeśli kobieta jest zadowolona z seksu z nim – on czuje się kochany, podziwiany, uznany.

5. Dzielę z kimś swoje życie

To dla nich istotne – że kobieta na nich czeka każdego dnia. Oni lubią dzielić się życiem – troskami, radościami lub po prostu aktywnościami. Ważne jest to dla nich, że ktoś się o nich troszczy i sami też mają się o kogo troszczyć. Chodzi o wzajemne wsparcie i po prostu bycie razem każdego dnia. To im daje im równowagę i stabilność życiową.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link