Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
12 lipca 2012 in Partnerstwo by redakcja-2

Jak powstaje związek – 10 pierwszych razów

To proces wzajemnego zbliżania się, kiedy rodzą się głębokie uczucia wypełniające sferę MY. Już nie ja. Jest 10 ważnych pierwszych razów w związku. Takie momenty są jak kamienie milowe, kiedy powstaje między ludźmi ważna więź.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1. Pierwszy raz intymnie

Ty i twój całkiem nowy mężczyzna w łóżku. Kochacie się, patrząc sobie w oczy, jest między wami czułość, ważne słowa, delikatny dotyk. Czujesz, że jest intymnie. To znak, że zaloty przechodzą w początkową fazę związku.

2. Pierwszy raz przedstawia cię jako swoją dziewczynę

To znak, że traktuje cię poważnie i jest dumny, że z nim jesteś. Zaczyna się kolejna faza miłosnej więzi.

3. Pierwszy raz nie jest przyjemnie

Wyrzuca ci, że za długo siedzisz w łazience, a ty wykrzykujesz, że tak naprawę nienawidzisz hokeja a on trzeci dzień z rzędu ogląda te głupie mecze. Pojawia się może niewygodna, ale jednak szczerość. To dobry krok w kierunku autentycznej relacji.

4. Pierwszy raz zaprasza cię na imprezę do swoich znajomych

Chce z tobą spędzić czas wśród swoich znajomych, jawnie przyznać się, że jesteście razem. Wspólne życie towarzyskie zbliża parę.

5. Pierwszy raz spotykasz się z jego rodziną

Pokazuje ci skąd pochodzi, jakie są jego korzenie. Podświadomie odkrywa jaki jest w istocie. Takie rodzinne wizyty mogą pogłębić relację, ale równie dobrze mogą zadziałać jak sygnał alarmowy, że nie chcesz związku z kimś takim.

6. Pierwsze raz wspólnie milczycie

Może w samochodzie, kiedy nie gra radio, może wieczorem, kiedy leżycie na łóżku – nic nie mówicie, zupełna cisza. I jest wam dobrze. Kiedy przy drugiej osobie można zrelaksować się i po prostu być – to znak, że jesteście razem – naturalnie i bez wysiłku.

7. Po raz pierwszy udziela ci wsparcia

Są w życiu trudniejsze chwile – strata pracy, choroba kogoś bliskiego – i wtedy stawiasz czoła tej sytuacji nie sama, tylko z nim. Jeśli jesteście wtedy ze sobą w głęboki, współczujący sposób – prawdziwa z was para.

8. Pierwszy raz uwzględnia cię w długoterminowych planach

W przyszłym roku pojedziemy na fantastyczne wakacje, weźmiemy psa ze schroniska, odłóżmy trochę pieniędzy na zmywarkę. Podczas takich prób rodzi się partnerstwo.

9. Pierwszy raz walczycie ze sobą

Padają przykre słowa, groźby a nawet przedmioty. Awantura nie na żarty! Wspólne życie dostarcza problemów do rozwiązania, a gdy między ludźmi są gorące uczucia, taki też jest sposób ich rozwiązywania. Natężenie wojny zależy od temperamentów, ale chodzi o pełne napięcia i twórcze tarcie.

10. Pierwszy raz zdajesz sobie sprawę, że jesteście rodziną

Ze ślubem czy bez, nie to jest istotne. W autentycznym związku w końcu pojawia się poczucie wspólnoty, przynależności do kogoś. Jeśli coś takiego poczujesz – jesteście razem.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI