Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

randkowanie po rozwodzie
123rf.com
12 września 2013 in Partnerstwo by redakcja-2

Jak zacząć randkować po rozwodzie?

Rozwód, mniej lub bardziej bolesny, zawsze jest absorbującym przeżyciem. Cezurą, która wyznacza nowy etap życia. Prędzej czy później pojawia się w nas ochota na nowe. Na randki. Jak randkować po rozstaniu?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1. Bądź odprężona. To ważne, żeby umieć się relaksować. Rozwód to zawsze bardzo stresujące doświadczenie. Zanim zaczniesz randkować, zajmij się sobą. Zapisz się na kurs tańca, zażywaj masaży, biegaj, medytuj. Pamiętaj, że jesteś warta tego, żeby dbać o siebie.

2. Pozostań w kontakcie z ludźmi. Staraj się żyć towarzysko i czerpać radość z bycia w głębokich autentycznych relacjach. Wówczas umówienie się na randkę z mężczyzną nie będzie dla ciebie wybawieniem. Mniej będziesz miała w sobie zbędnego napięcia, a bardziej będziesz nastawiona, żeby się dobrze bawić.

3. Próbuj nowych rzeczy. W każdym miesiącu spróbuj czegoś nowego. Wzmocnisz wiarę w siebie i otworzysz się na nieznane.

4. Bądź zwierzyną, nie myśliwym. Czuj się jak ktoś, kogo warto zdobyć, a nie jak ktoś, kto potrzebuje złapać zdobycz (czyli mężczyznę). Pracuj nad poczuciem wewnętrznej wartości, będziesz wówczas postrzegana jako wyzwanie, jako ktoś pożądany, komu warto poświęcić czas i uwagę.

5. Randkowanie zacznij teraz. Dlaczego? Aby bawić się, testować i odbudowywać pewność siebie.

6. Bądź pozytywnie nastawiona do życia. Zastanów się, za co możesz być wdzięczna życiu. Ludzie, którzy emanują poczuciem wdzięczności mają moc tworzenia w życiu tego, co chcą i są postrzegani jako atrakcyjni.

7. Nie bądź zdesperowana. Desperacja to poczucie bycia potrzebującym. Taka postawa to komunikat dla mężczyzny – jestem słaba. To nie jest sexy.

8. Nie chodź na randki z dzieckiem. Zapomnij, że jesteś mamą, poczuj się kobietą, po prostu kobietą. Skoncentruj się na tym, że chcesz poznać kogoś wyjątkowego, że chcesz stworzyć szczęśliwy związek, a reszta sama się ułoży.

9. Nie mów o swoim ex ani o rozwodzie. To już przeszłość, odetnij się od niej. Nie poruszaj na randkach tematów przyczyn rozwodu, jego przebiegu, twojej drogi do wolności. Już jesteś wolna, ciesz się tym.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI