Butik Walentynkowy

Jak znaleźć sobie partnera na Dzień Zakochanych

123rf.com

Naukowcy i psychologowie przygotowali radzą, jak mieć udaną randkę w Dniu św. Walentego
1. Temperatura. Im cieplej podczas randki, tym lepiej. Podczas eksperymentu okazało się, że osoby, które trzymały w ręku kubek z gorącą herbatą, myślały znacznie cieplej i pozytywniej o swoim rozmówcy, niż te, które wybrały się na zimne piwo. Dlatego jeśli stoisz przed dylematem: piwo czy kawa/herbata/gorąca zupa – wybierz to drugie.

2. Prawe ucho. Naukowcy wiedzą to na podstawie badań terenowych: jeśli chcesz poderwać kogoś, zacznij rozmowę od szeptania, mówienia lub krzyczenia do prawego ucha. Okazuje się ono bardziej wrażliwe na propozycje, prośby czy pytania niż lewe ucho – zwłaszcza w klubie czy dyskotece.

3. Ckliwe piosenki. W jednym z eksperymentów kobietom, które czekały na wypełnienie ankiety marketingowej, puszczano raz romantyczne a raz neutralne piosenki. Okazało się, że te które słuchały ckliwych melodyjek, chętniej podawały swój numer telefonu nieznajomemu mężczyźnie, niż te, które słuchały zwykłych nagrań.

4. Strach. To jest specjalna rada dla kobiet: przestrasz faceta, a zrobi dla ciebie wszystko. Naukowcy dowiedli, że mężczyźni, którym kazano przejść przez (pozornie) niebezpieczny most, a potem porozmawiać z atrakcyjną badaczką, odczytali podwyższony poziom adrenaliny i spocone