Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Kiedy odejść od faceta
123rf.com
7 sierpnia 2013 in Partnerstwo by Izabela Dorf

Kiedy odejść od faceta?

Utknęłaś w związku, który przestał ci dawać satysfakcję i nie wiesz co z nim dalej robić? Jeśli któraś z poniższych sytuacji dotyczy twojego związku, to może nadszedł czas, żeby odejść.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Byłaś ofiarą przemocy w związku

Jeśli twój partner dopuścił się wobec ciebie przemocy fizycznej, to już po pierwszym takim zachowaniu powinnaś zakończyć z nim znajomość. Nie warto wierzyć w jego zapewnienia, że nigdy się już to nie zdarzy. Jeżeli raz podniósł na ciebie rękę, to nie zawaha się zrobić tego ponownie.

Niektórzy mężczyźni, zamiast używać siły fizycznej, znęcają się psychicznie nad swoimi partnerkami, doprowadzając je do załamania nerwowego. Jeżeli więc mężczyzna zaczyna ciebie kontrolować, wmawia rzeczy, które nigdy nie miały miejsca, to w twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka a przed oczami pojawić strzałka wskazująca drzwi wyjściowe.  Przemoc jest niewybaczalna i niedopuszczalna – w jakiejkolwiek formie.

Jesteś częściej smutna niż radosna

Wiadomo, że nie zawsze jest powód do beztroskiego śmiechu, ale związek powinien wnosić do twojego życia radość. Jeśli to, co jest między wami, frustruje cię i przygnębia, a jednocześnie nie ma dobrych chwil, które bilansują trudności, to uciekaj z takiego związku, póki jeszcze możesz.

Ty się bardziej starasz

Jeśli to ty jesteś osobą, która inicjuje większość waszych spotkań i intymnych sytuacji, dzwonisz do niego zdecydowanie częściej niż on do ciebie, a w zamian nie dostajesz w zasadzie tego, czego mogłabyś się spodziewać (czyli trochę miłości za twoją ciężką pracę), to jest duże prawdopodobieństwo, że twój partner chciałby się z tobą rozstać, ale za bardzo boi się tego kroku. Weź ster w swoje ręce i zrób to pierwsza.

Zostałaś zdradzona

Po zaufaniu nic nie zostało i nie ma powodu, abyś tkwiła w tym związku. Poza tym, zasługujesz na kogoś lepszego niż ktoś, kto nie potrafi być ci wierny.

Nie możesz uwolnić się od przeszłości

Może przed nową randką nie dałaś sobie zbyt dużo czasu na „odchorowanie” poprzedniego związku? A może notoryczne powracanie myślami do przeszłości nie pozwala ci się w pełni zaangażować w nową relację? Tak czy inaczej, to nie w porządku spotykać się z kimś nowym, kiedy myślisz o swoim byłym mężczyźnie. Dlatego albo spróbuj odbudować związek ze swoim ekspartnerem, albo powstrzymaj się z randkami, aż do momentu, kiedy spotkasz kogoś, kto naprawdę cię oczaruje.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

1

Recykling, czyli kilka słów o tym, dlaczego warto wybierać opakowania przyjazne środowisku

Woda mineralna sprzedawana jest najczęściej w plastikowych butelkach. Są one poręczne, lekkie i łatwo dostępne. Po butelkowaną wodę sięgamy niemal codziennie, by nawodnić organizm, warto ...
list1a

Jak zrozumieć nastolatka?

Kochanie, Na początku napiszę, że jesteś dla mnie najważniejszym człowiekiem na świecie. Będąc moim dzieckiem zmieniłaś mój świat i sprawiłaś, że życie nabrało kolorów, że nawet ...
list2

Problemy dorastania: gdy nastolatek potrzebuje wsparcia

Trochę się zdziwiłam, kiedy dostałam od Ciebie list. Nie dlatego, że mało kto dzisiaj pisze listy, ale dlatego, że widujemy się codziennie, a listy pisze ...
list3

Bliskość w rodzinie: relacje między mamą a córką

Kochana Maju! Przekonałaś mnie – już nie będę się wymądrzać, ale wiedz, że jestem z Tobą i nie pozwolę Ci się tak łatwo poddać.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI