Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

16 marca 2012 in Partnerstwo by redakcja-2

Kobieta Skuteczna – jak zatrzymać przy sobie mężczyznę

Jest cierpliwa, tajemnicza, sprytna, nieprzewidywalna, niezależna. Ma poczucie własnej wartości i rozeznanie we własnych uczuciach. Dlatego nie boi się w pełni wyrażać siebie. To Kobieta Skuteczna.

Strefa zakupów

123rf.com

Niezliczoną ilość poradników napisano o tym, jak go uwieść, zdobyć, zatrzymać, potem wychować, żeby w końcu szczęśliwą umrzeć u jego boku. I tak czytamy, że faceci są jak ptaki, które odlecą, gdy ulegniemy pokusie zamknięcia ich w klatce codzienności. Że należy być zołzą, która pozostawia mężczyznę na pastwę losu automatycznej sekretarki w telefonie, gdy ten zgrzeszy spóźnianiem się na randki. Że delikwenta trzeba trzymać krótko, bo jak nie, pozostanie nam wąchać jego koszulę, by wytropić perfumy kochanki i dostać ataku apopleksji, że używa droższych niż my. I tak dalej. My, kobiety, mamy dzisiaj swoje terenowe samochody, karty kredytowe we wszystkich kolorach tęczy, wspinamy się na skałki i gdzie tylko chcemy, ale nadal budzenie się w jego ramionach oraz świadomość, że ramiona te są w pobliżu i do naszego użytku, ma swoją niezmienną i niepodważalną wartość. Kochanie i bycie kochaną nigdy nie straci na znaczeniu. Na miłość możemy popatrzeć się jak na sztukę. Kto jest szczęśliwy w związku? Ktoś, kto wie, co czuje i czego pragnie, doskonale zna swoją wartość. Łączy przestrzeń serca z rozumem, by być skutecznym w grze, którą jest spełnione życie. Potrzeba do tego trochę strategii. Żeby utrzymać miłość mężczyzny:

Zdobądź się na cierpliwość

Wyobraź sobie, że on już pojawił się w twoim życiu. Dobrze rokuje, podoba ci się i myślisz sobie, że mogłabyś z nim być. Na tym etapie potrzeba czujności i mądrości, by rozegrać sprawę z sukcesem. Po pierwsze miej świadomość, że nie jesteś w stanie zmusić róży do rozkwitnięcia. Bądź zatem cierpliwa. Ta cecha oznacza świadomość tego, że pewne sprawy z natury wymagają czasu. Jeśli umiesz być cierpliwa, jesteś wewnętrznie pełna spokoju a na zewnątrz opanowana. Inteligentna kobieta zasiewa ziarna miłości, po czym z wrodzonym wdziękiem czeka na czas zbiorów. Z czego wynika brak tej cechy? Jeśli zawsze chcesz zaspokoić swoje pragnienia tu i teraz, a jeśli nie jest to możliwe, robisz z tego niezłą aferę, jest to objaw braku dojrzałości. Jedynym lekarstwem jest dorośnięcie. Za brakiem cierpliwości często kryje się niepewność siebie. Jest komunikatem: „Nie jestem pewna swojej wartości w związku”. Stajesz się niecierpliwa, ponieważ się boisz. Tymczasem prawdziwe zakochanie oznacza porzucenie kontroli, poddanie się uczuciu, a to może nieświadomie budzić twoje obawy. Lękasz się bardziej uczuć, których chcesz uniknąć, niż tych, które chcesz przeżyć. Nie pozwalasz sobie ani mężczyźnie na spontaniczność, na to, by wasza relacja rozwijała się w

Strony: 1 2 3 4


Strefa zakupów

PODYSKUTUJ:

8 Responses to Kobieta Skuteczna – jak zatrzymać przy sobie mężczyznę

 1. Hahaha ubawiłam się, świetny artykuł!

 2. to chyba jakiś wyimaginowany mężczyzna, albo błąd w druku – może chodzi o kobietę „nieskuteczną”?;)

 3. bardzo madry tekst, na zwierciadlo zawsze moge liczyc. wiekszosc porad jest naprawde wartosciowa a nie paplanie o niczym :)

 4. A said: On 23 grudnia 2012

  Myślę,że tytuł powinien być” Jak zdobyć mężczyznę „.Co do zatrzymania go przy sobie ,to troszkę trzeba bardziej popracować i nie tylko udawac kogoś innego niż się w rzeczywistości jest.Potem dlatego odchodzą bo wydaje się po czasie ,że co druga to nudna ,oziębła kura domowa,a grała nieprzewidywalną,seksowną .Co zrobić by zatrzymać,toleruj go takiego jakim jest,bo widziały gały co brały,stój przy nim murem,nie krytykuj,podziwiaj i ufaj.I chyba tyle wystarczy,a jak nie to poprostu nie ten facet,więc odejdź

 5. Artykuł jest świetny i w 100% skuteczny:-) Podobny z bloga Mężczyzny szczerego do bólu sprawdziłam w praktyce. Zafascynowałam i zdobyłam cudownego faceta właśnie takim działaniem.
  Nie chodzi o udawanie innej osoby – MY KOBIETY mamy to wszystko w sobie;-)Wystarczy nauczyć się z tego korzystać:-)
  A jak facet nie zechce to znaczy, że jest za słaby dla silnej kobiety:-)
  Życzę powodzenia:-)

 6. wcale nie jest świetny – nie rozumiem, czemu jest pisany w tonie „ty, kobieto, robisz źle!’ a ten tekst „Natura wyposażyła ich w instynkt pozostawiania nasienia w wielu miejscach, dlatego boją się „usidlenia” w jednym związku.” mnie zabił. Co za idiotyczne utrwalanie jakiejś archaicznej wizji, która biologię wykorzystuje, by usprawiedliwić facetów. Wiadomo – kobiety zawsze są winne, mężczyźni nie panują nad swoimi penisami i nigdy winni nie są…. Po „Zwierciadle” spodziewała bym się czegoś lepszego.

 7. Z mężczyznami nie ma lekko :) Najpierw trzeba się napracować, aby go uwieść a potem aby go zatrzymać przy sobie :) Mi w tej kwestii bardzo pomogła książka Pani Anny Szlęzak „Jak Zatrzymać Faceta” :)

POLECANE KSIĄŻKI

Przeczytaj poprzedni wpis:
123rf.com
Narcyzm częsty wśród liderów

Naukowcy z Ohio State University odkryli, że osoby narcystyczne mają silne tendencje do kontrolowania grup i przejmowania nad nimi władzy....

Zamknij