Nowa miłość – 6 kroków, by ją znaleźć

Nowa miłość
123rf.com

Wakacje i letni czas to dobra okazja, by zakochać się na nowo. Lato może być początkiem nowego związku. Nawet gdy jesteś właśnie na skraju rozpaczy, bo się rozstałaś albo doskwiera ci samotność, możesz podjąć kroki żeby to zmienić. Jakie?
71 procent rozwiedzionych singli ponownie znajduje miłość, większość z nich zaczyna się latem. O sukcesie decyduje praca z własnymi przekonaniami, kontrola emocji i zachowań oraz poczucie własnej wartości. Oto 6 kroków, które mogą doprowadzić do nowej miłości.

1. Otwórz się na nowe

Zapomnij wszystko, co wiesz o związkach. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że twoje przekonania dotyczą sztywnych schematów, nierealnych oczekiwań i czegoś, co niezupełnie związane jest z tobą. Może marzysz o romantycznym facecie a dopiero przy kimś w rodzaju macho, poczujesz kim jesteś i znajdziesz spełnienie. Kto wie?

2. Start z czystym kontem

Aby ponownie znaleźć miłość, trzeba emocjonalnie odłączyć się od poprzednich związków. Jeśli jest inaczej, nie w pełni jesteśmy obecni w tym nowej relacji. Często wówczas wpadamy w pułapkę negatywności, bagaż przeszłości trzyma nas w dawnych wzorcach. Pomaga uzmysłowienie sobie własnych przeżyć, poczucie bólu, rozczarowania, dzielenie się nim z bliskimi osobami i w końcu podjęcie nowych kierunków w życiu. Zwykle w tym czasie pomaga zajęcie się jakąś pasją.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link