Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
16 lutego 2012 in Partnerstwo by redakcja-2

Program rewitalizacji związku

Utrzymanie ciała w dobrej formie wymaga pracy - wiadomo, że potrzebne są ćwiczenia, odpowiednie odżywianie, odpoczynek. Nasz związek też potrzebuje starań, aby być w dobrej formie. Jakich?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Istnieją znaki ostrzegawcze, które świadczą o kryzysie, którym natychmiast trzeba się zająć.

1. Uczucie przewlekłej urazy wobec partnera
2. Brak śmiechu
3. Częsta chęć spędzania czasu z kimś innym, niż partner
4. Rozmowy zabarwione goryczą i sarkazmem

Jeśli którykolwiek z tych objawów brzmi znajomo, nadszedł czas, aby reanimować związek.

Program rewitalizacji związku

1. Uczyń ze swojego związku życiowy priorytet. Zadbaj o to, żeby jak najczęściej przebywać sam na sam z partnerem. Jeśli jest taka potrzeba, do dzieci zatrudnij nianię. Jeśli pieniądze są problemem, porównaj jej koszt z wydatkami na małżeńską terapię lub adwokata rozwodowego! Zacznijcie razem robić rzeczy, które wcześniej przynosiły wam radość i dawały poczucie przynależności. Wiele z nich nic nie kosztuje – długi spacer czy wspólne zakupy. To proste czynności, które sprawią, że poczujecie się bliżej siebie.
2. Reanimuj swój romans. Przypomnij sobie, jak to było jak spotkaliście się po raz pierwszy. Nigdy nie jest za późno, żeby rozpalić na nowo ten żar. Zrób partnerowi niespodziankę. Kolacja przy blasku świec, miłosny liścik włożony ukradkiem do teczki, wieczorne wypicie dobrego wina działają cuda.
3. Zaakceptuj to, czego nie można zmienić. Dużo małżeńskich sporów jest spowodowanych przekonaniem, że nie można być szczęśliwym, bo jak tu żyć z partnerem, który jak każdy człowiek nie jest doskonały. Czy zauważyłaś, że bez względu tak to jak bardzo narzekasz, to się nie zmienia? Dlatego zamiast próbować kontrolować to, czego nie da się zmienić, skoncentruj się na pozytywach. Wszyscy wolimy pochwały, a nie krytykę. Paradoksalnie – kiedy przestajemy z czymś walczyć, samo znika. Tak działa prawo nie opierania się. Spróbuj.
4. Bądź atrakcyjny pod każdym względem. Ucz się i doświadczaj nowych rzeczy, i koniecznie

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI