Przed ślubem – 6 ważnych spraw do ustalenia

123rf.com

Śluby i wesela są stresujące, dużo kosztują pieniędzy i zachodu. Ale są sprawy ważniejsze, które lepiej żeby były ustalone między dwojgiem ludzi przed zawarciem związku małżeńskiego.
1. Czy chcemy mieć dzieci?

Pamiętając, że może się to zmienić w przyszłości, dobrze każdy z was znało swój pogląd na tę sprawę i znalazło w sobie akceptację, jeśli druga strona będzie chciała inaczej.

2. Jaką rolę będzie odgrywała w naszym życiu dalsza rodzina?

To poważne źródło konfliktów małżeńskich. Więzy rodzinne zawsze połączone są z naszą tożsamością. W tym pytaniu zawierają się takie kwestie, czy dużo wolnego czasu (w tym święta i wakacje) zamierzamy spędzać z rodziną? Czy chcemy, żeby dziadkowie angażowali się w wychowanie dzieci? Czy akceptujemy, że nie chcą? Na ile rodzice będą uczestniczyli w naszym życiu? Gdzie postawimy swoje granice i czy w tym się zgadzamy?

3. Kwestia pieniędzy

Czy będziemy mieć wspólne konta bankowe czy osobne? W jaki sposób będziemy płacić rachunki? Jakie zakupy będziemy wspólnie konsultować? Jaki mamy plan finansowy? Jak wygląda nasze podejście do oszczędności? Czy znamy swoje obciążenia kredytowe?

4. Czy w szafie jest trup?

Są pewne sprawy, o których nie chcemy mówić. Ale warto jednak powiedzieć przed ślubem o na przykład nieślubnym dziecku, dawnym nałogu czy innych wstydliwych sprawach. One i tak się wydadzą, a wtedy można stracić zaufanie ukochanej osoby.

5. Co z wiarą?