Randka krótko po rozstaniu – 3 rady

123rf.com

Badania wskazują, że mężczyźni są bardziej skłonni do zdrady przed rozstaniem, kobiety szukają kontaktów z mężczyznami po. Ale to mężczyźni 10 razy częściej popełniają samobójstwo po rozwodzie. Jak sobie radzić po rozstaniu?
Introwertycy częściej zajmują się swoimi ranami w pojedynkę, w samotności. Tak też statystycznie częściej postępują mężczyźni. Natomiast ekstrawertycy (i jak wskazują badania – kobiety) pragną kontaktów z ludźmi, chcą się wygadać. Jeśli zdarzy ci się randka krótko po rozstaniu, mamy dla ciebie 3 rady.

1. Nie obmawiaj swojego ex. To nie znaczy, że nigdy nie można sobie ponarzekać, wylać żale czy przeanalizować sytuację. Można, to nawet zdrowe. Ale nie z innym, mało znanym mężczyzną. Od tego są przyjaciółki i terapeuta. Uważaj także na to, żeby nie być cyniczną, złośliwą czy zgorzkniałą. Jeśli coś takiego zauważysz u siebie, to znak, że jeszcze nie przepracowałaś bólu po rozstaniu.

2. Bądź szczera. Jeśli masz ochotę na randkę, ale jeszcze nie jesteś gotowa zaangażować się w coś poważnego, powiedz o tym uczciwie. Powiedz, że chcesz po prostu porozmawiać, miło spędzić czas, możesz nawet zaproponować, że to ty zapraszasz go na kawę. W trudnych chwilach kobiety mają tą przewagę nad mężczyznami, że potrafią korzystać z wsparcia innych ludzi.

3. Wracaj do gry. Jeśli czujesz, że nadszedł czas na nowe, ruszaj naprzód. Nie czekaj, są randkowe portale, kluby, kafejki. Nie bój się zbliżyć do mężczyzny, który cię zainteresował. Co się może stać najgorszego? Odrzucenie. A właśnie to masz już za sobą. Masz też coś bardzo cennego – doświadczenie, które działa wyłącznie na twoją korzyść. Powodzenia.