Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
26 lipca 2013 in Partnerstwo by redakcja-2

Związek po kryzysie

W starym związku nawet po najtrudniejszych przejściach można wiele zacząć od nowa. Co można zrobić w tym lepszym kierunku?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1. Określ, co cenisz w relacji

Kiedy przeżywamy ból i rozczarowanie, naturalne jest, że koncentrujemy się na tym, co nas rani i co nam się nie podoba. Jednak pary, którym udaje się wyjść z kryzysu, potrafią w trudnych momentach patrzeć na siebie i swój związek pozytywnie. Ten krok pomoże ci znaleźć powody, dla których warto zostać razem i odbudowywać relację.

2. Szukaj wsparcia również poza relacją

Jeśli przeżyłaś kryzys w związku, poszukaj zaufanej bliskiej osoby, z którą możesz rozmawiać o swoich bieżących przeżyciach. Może to też być terapeuta.

3. Bądź czujna, kiedy wracają stare wzorce

Po kryzysie potrzebna jest uważność na to, czy nie powielamy tych samych starych zachowań, które do niego doprowadziły. Cały czas warto być czujnym, czy wdraża się w życie nowe sposoby na rozwiązanie dawnych problemów. Ważne, żeby dwie osoby w związku uczestniczyły w aktywnym wprowadzaniu zmian.

4. Daj sobie czas dla ustalenia nowych granic

Zwłaszcza, gdy zdrada lub inne poważne nadszarpnięcie zaufania, były konsekwencją kryzysu i go ujawniły, potrzebny jest czas, żeby na nowo ustalić osobiste granice. Po takim doświadczeniu strona, która czuje się zraniona, wycofuje się na jakiś czas. W związku pojawia się nowa przestrzeń, która może zostać wypełniona nowym zaufaniem. Zanim jednak to się stanie, potrzeba cierpliwości i pokory obu stron.

5. Nie wchodź w rolę ani ofiary, ani kata

Mamy tendencję zakładać, że jedna strona jest bardziej winna niż druga, to znaczy że jest kat i ofiara. Potem, gdy kat przyzna się do winy, ofiara się nim staje, żeby go ukarać. W ten sposób uniemożliwiamy sobie prawdziwe wybaczenie i nowe porozumienie. Lepiej jest założyć, że w powstaniu kryzysu udział miały dwie strony, nie taki sam, nie zawsze równy, ale istnieje coś takiego jak współodpowiedzialność. Takie podejście sprawia, że szybciej i mniej boleśnie wychodzi się z kryzysu.

6. Uświadom sobie, że nie jesteś swoją przeszłością

Każdego dnia możesz od nowa zdecydować o swoim samopoczuciu, możesz zacząć myśleć nowe myśli, możesz inaczej się zachowywać, inaczej działać. Każdą zmianę możesz wprowadzić do swojego wnętrza, a więc jest szansa, że do związku również. Patrz do przodu, zostaw przeszłość.


Strefa zakupów


Pregnant Woman Eating Strawberry at home. Healthy Food Concept. Healthy Lifestyle. Diet

Odżywianie w trakcie ciąży – co jeść, a czego unikać?

Sposób odżywiania ma nie tylko wpływ na płodność, ale też prawidłowy rozwój ciąży i samopoczucie przyszłej mamy. Poszczególne składniki odżywcze mają wielką moc i są ...
pamiec_tyt

Ćwiczenie pamięci – jak lepiej zapamiętywać?

Szybkie tempo życia, podobnie jak zatracanie się w smartfonach, nie sprzyja poświęcaniu czasu na ćwiczenia umysłu. Trudno się dziwić, że zamiast główkować nad sudoku, wolimy ...
klamki_dzwonki_900x500

Magdalena Knedler – dziewczyna, która igra z konwencjami

Na literackie salony weszła jak burza i od razu zdobyła serca czytelników! Najpierw był debiut „Pan Darcy nie żyje” - powieść nawiązująca do twórczości słynnej ...
1

Recykling, czyli kilka słów o tym, dlaczego warto wybierać opakowania przyjazne środowisku

Woda mineralna sprzedawana jest najczęściej w plastikowych butelkach. Są one poręczne, lekkie i łatwo dostępne. Po butelkowaną wodę sięgamy niemal codziennie, by nawodnić organizm, warto ...
list3

Bliskość w rodzinie: relacje między mamą a córką

Kochana Maju! Przekonałaś mnie – już nie będę się wymądrzać, ale wiedz, że jestem z Tobą i nie pozwolę Ci się tak łatwo poddać.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI