Życie w związku – czego musisz się nauczyć na długim dystansie, część III

123rf.com

Jesteście razem, to jest ten facet, nie chcesz nic zmieniać. Jest ci po prostu dobrze. Co dalej? Jak utrzymać na długim dystansie związku to samo uczuciowe tempo?
Skoro doszłaś już tak daleko, postaraj się podtrzymać gorąco w waszym związku jak najdłużej. Jak to zrobić?

Zanim zaczniesz to czytać, zajrzyj do części I i części II.

Gotowa? Oto wskazówki jak dosypywać do ogniska, by podtrzymywać płomień:

  • Myśl dobrze o swoim mężczyźnie. Podziwiaj go, jego urodę, cechy charakteru, dobre serce albo poczucie humoru. Nie zapominaj o jego wadach, ale nie przyzwyczajaj się za bardzo do jego zalet. Doceniaj to, jak się rozwija i ciesz się jego osiągnięciami.
  • Myśl o nim, kiedy nie jesteście razem, przypominaj sobie jego gesty, ton głosu, uśmiech i dotyk. Brzmi to trochę obsesyjnie i łatwo może przerodzić się w straszne: a z kim on teraz jest? Ale zostaw czarnowidztwo za drzwiami, po prostu myśl o nim dobrze i ciepło.
  • Kiedy go nie ma przy tobie, dzwoń albo pisz do niego, z pytaniem gdzie jest, co robi, jak się ma, o czym myśli, co mu wpadło do głowy. Zastanawianie się, co robi ukochana osoba to zwyczajne prawo zakochanych, warto z niego korzystać.
  • Spędzaj z nim czas. Oczywiście, nie wtedy, kiedy chce iść na mecz z kolegami, ale jeśli zaprasza ciebie na ten mecz też, to idź. Róbcie z sobą wszystkie fajne rzeczy, no chyba, że drugiej strony coś mocno nie interesuje albo potrzebujecie na chwilę pobyć sami. W innym przypadku uciekajcie z miasta na wieś na weekend, umawiajcie się na czytanie książek, na wspinaczkę skałkową, na kajaki, na randkę w kinie. Zaskakujcie siebie aktywnością, walczcie z rutyną. I raz na jakiś czas dajcie sobie prawo do nudy i nic nie robienia.