Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
24 marca 2016 in Seks by redakcja

Pieszczoty pośladków – ćwiczenie

Pośladki i biodra są niezwykle erogenną strefą. Pobudzanie i relaksowanie mięśni, zazwyczaj spiętych i kumulujących skutki niezdrowego trybu życia, powoduje, że masaż pośladków jest bardzo odprężającą, a jednocześnie pobudzającą pieszczotą.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Fizjologicznie okolice tylnej części miednicy są skupiskiem wielu zakończeń nerwowych oraz krzyżowania się taśm powięzi piersiowo-lędźwiowej, która odpowiada za położenie naszego korpusu.

Jest to jeden z powodów, dla których dalekowschodnie szkoły miłości mogły mieć rację, formułując teorię o położeniu w tym miejscu węża Kundalini, czyli pierwotnej energii seksualnej, którą rozbudzić można między innymi przez ruch i masaż. Jej legendarne gniazdo jest widoczne – to trójkątny obszar o lekko nierównej powierzchni, gdzie spotykają się kości biodrowe, talia i szczyty pośladków.

Pieszczoty pośladków najwygodniej jest wykonywać, gdy biorca leży płasko na brzuchu. Pod kostkami osoby leżącej warto umieścić poduszkę, która uniesie lekko nogi ku górze i ułatwi rozluźnienie mięśni. Nacisk i dynamika ruchu może wzrastać wraz ze wzrostem podniecenia, ale generalnie dotykanie pośladków jest dużo bardziej intensywne i dynamiczne niż na przykład piersi, które wymagają dużej wrażliwości. Rodzaje dotyku mogą się zmieniać – skubanie, szczypanie, klepanie, ugniatanie całą dłonią lub tylko palcami. Warto pamiętać, że pośladki, załamanie pomiędzy nimi oraz ich spód na linii łączenia się z udami to strefy wyjątkowo wrażliwe na pieszczoty ustami i językiem. Również dotyk włosów, piersi, a nawet masaże wykonywane stopami mogą przynieść fantastyczne efekty.

Warto zacząć od głaskania. Masujący głaszcze pośladki zaczynając od góry, wzdłuż pasm mięśni w dół, aż do uda. Następnie można kolistym ruchem wykonywać masaż od góry pośladka, ujmując go w dwie dłonie jednocześnie. Następnie można wprowadzić ruch rozcierania, polegający na zagłębianiu otwartej dłoni w ciało, lub ugniatać po kolei każdy z pośladków. Sprawdza się ugniatanie, w którym palce dłoni zataczają kręgi, przypominające mieszanie i zagniatanie ciasta. W masażu warto uwzględnić dotykanie kręgosłupa, boków ciała, bioder. Jedna ręka na kości krzyżowej, druga zaś przesuwa się wzdłuż kręgosłupa, aż do karku.

Można łapać pośladek otwartymi palcami, jakby chciało się Fragment pochodzi z książki Hanny Rydlewskiej i Marty Niedźwieckiej "Slow sex. Uwolnij miłość" Wyd. Agora 2016.go mocno chwycić, a potem wypuszczać dość szybko. Im szybszy ruch i krótszy kontakt ze skórą, tym silniejszy efekt. Mocno rozluźniające są także ruchy spodem dłoni przypominające ruchy karateki, na zmianę z oklepywaniem. Ich siła powinna być dostosowana do wrażliwości odbiorcy. W ten sposób można skutecznie rozmasować nawet spięte pośladki, przesuwając się od dołu ku górze i obejmując dotykiem także boki ciała. Wykonując bardziej zdecydowane ruchy, warto uważać na miejsca, gdzie kości nie są osłonięte mięśniami lub warstwą tłuszczu. Bardzo zabawnym, a jednocześnie przyjemnym ruchem jest równoczesne złapanie za obydwa pośladki i rozbujanie ich na boki.

Fragment pochodzi z książki Hanny Rydlewskiej i Marty Niedźwieckiej „Slow sex. Uwolnij miłość” Wyd. Agora 2016.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI