Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
1 lutego 2016 in Seks by Julita Czarnecka

Początek roku. Iść dalej czy się rozstać?

Co takiego ma w sobie czas noworoczny, że wiele osób postanawia zmienić swoje życie? Jedni kończą wtedy swoje związki, składają pozwy rozwodowe lub decydują się na szczerą i niejednokrotnie bolesną rozmowę z partnerem. Inni ustalają swoje priorytety, ponieważ chcą, żeby ich związek się rozwijał.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Czas noworoczny  to taki czas, w którym chcemy być szczerzy przede wszystkim z samym sobą.

Kiedyś rozmawiałam ze znajomymi adwokatami, którzy przyznali, że zawsze w okresie od grudnia do stycznia zaczynają najwięcej spraw rozwodowych i piszą najwięcej pozwów o rozwód. Być może to nie reguła, choć osobiście uważam, że nowy rok mobilizuje nas do podsumowań i wprowadzania zmian w swoim życiu. Być może jest tak, że wiele osób postanawia zacząć nowe życie, kończy pewien etap i rozpoczyna nowy.

Podsumowanie pod koniec roku

W tym okresie jesteśmy ze sobą zwykle bardziej szczerzy. Częściej snujemy refleksje na temat tego, co dla nas ważne, jak chcemy żyć, z kim to życie chcemy dzielić lub czy chcemy się rozstać. Nowy rok przypomina nam o tym, że czas nieubłaganie płynie, a wielu z nas uważa, że życie jest zbyt krótkie, żeby je marnować.

Nie znaczy to, że decyzja o rozstaniu jest prosta i że podejmujemy ją pod wpływem impulsu. Ale faktycznie z moich rozmów z wieloma osobami wynika, że ten czas jest szczególny. Nie chcemy siedzieć przy świątecznym stole z kimś, kogo nie kochamy, a czasem już nie lubimy, nie chcemy bawić się „na siłę” w noc sylwestrową, z kimś, z kim już nie czujemy bliskości i więzi. I być może dlatego tak wiele par decyduje się na rozstrzygające rozmowy dotyczące ich dalszego losu, właśnie w tym świąteczno-noworocznym okresie.

„Złożyłem pozew rozwodowy dokładnie przed wigilią.To było dwa lata temu. W sumie to pomyślałem sobie, że mojego małżeństwa i tak nie da się uratować. Próbowaliśmy, ale nie wyszło. Dużo rozmawialiśmy i doszliśmy do wniosku, że to dobry moment, bo nie chcieliśmy już udawać przed rodziną, że wszystko jest w porządku, bo nie było. Święta spędziliśmy oddzielnie. Dla mnie była to ulga. Rok później, też w grudniu, dostałem rozwód i zacząłem się wtedy z kimś spotykać. Może to tak jest, że ten czas jest czasem, w których wolimy być sami, jeśli się coś nie układa. Ja wolałem”, podsumowuje Krystian.

Nowa siła

„W czasie świąt nie zdobyłam się na szczerość, jakoś nie miałam siły, żeby wszystkim tłumaczyć, co się stało. Spędziliśmy je jeszcze z moim chłopakiem razem u moich, a potem jego rodziców. Ale było tak źle, że wieczorem drugiego dnia świąt zdobyłam się na szczerą rozmowę. Wiem, że mu też nie było łatwo, bo w ogóle rozstania są strasznie trudne, nawet jak się jest w nieszczęśliwym związku. Rozmawialiśmy jeszcze, co można by poprawić, ale czułam, że to nic nie da. Sylwestra spędziliśmy już oddzielnie. Poczułam mega ulgę i jakby nową energię. Był ból po rozstaniu, ale i ta ulga, jakby kamień z serca mi spadł. Nie potrafię tego wytłumaczyć dokładnie, ale tak się właśnie czułam“, opowiada Julia.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI