Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

full on LOVE
full on LOVE
17 grudnia 2015 in Seks by redakcja

Poznaj mapę erotyczną kobiety

Badania wskazują, że strefy erogenne kobiety zajmują aż 15 proc. powierzchni ciała, podczas gdy u mężczyzn stanowią zaledwie 3 proc. Wrażliwość stref erogennych kobiet ewoluuje, dlatego nie tylko trzeba umieć je rozpoznać, ale i odkrywać.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W jednym z odcinków kultowego serialu „Przyjaciele”, Monica i Rachel odkrywają przed Chandlerem siedem stref erogennych kobiet, czyli szczególnie wrażliwych na dotyk obszarów ciała, których drażnienie wywołuje pobudzenie seksualne. By mógł usłyszeć nie tylko „hmm, było miło” tylko – „o mój Boże, ktoś ją tam zabija…”.

Dla Chandlera wyznania dziewczyn były dość zaskakujące. Gdy zapytać o to mężczyzn, najczęstsze odpowiedzi to: piersi, narządy płciowe i może jeszcze usta i szyja. A jak się okazuje – to nie jest nawet połowa stref erogennych kobiet! Bardzo wrażliwymi miejscami na ciele kobiety są także owłosiona skóra głowy, kark, płatki uszu, plecy między łopatkami, brzuch, szczególnie w okolicy pępka, pośladki, a nawet wewnętrzna strona dłoni i okolice kostek stóp.

Znajomość stref erogennych to jedno. Zupełnie inną sprawą jest ich pobudzenie. – Doświadczenie ekspertów oraz badania w seksuologii wskazują na ważną rzecz. Wrażliwość i “umiejscowienie” stref erogennych kobiet może się zmieniać – zauważa Anna Moderska, konsultantka erotyczna Toyparty, ekspertka współpracująca z marką gadżetów erotycznych Fun Factory.

– Co bardzo istotne, odbiór wrażeń płynących ze stref erogennych to bardzo indywidualna kwestia. Dla jednej kobiety lizanie ucha to największa rozkosz i perwersja, a dla innej straszliwa tortura. Dlatego tak ważne jest, by nie kochać się z partnerką “tak jak lubimy”, a raczej postawić na otwartą komunikację, żeby stale dowiadywać się, co jej sprawia przyjemność. Bo przecież to się może zmieniać w czasie – dodaje ekspertka Fun Factory.

Jak odkrywać kobiece strefy erogenne:

  • Za pomocą… wibratora, który jest doskonały nie tylko do stymulowania strefy waginalnej, ale też do masowania piersi, uszu, karku czy pleców.
  • Rozmawiając, obserwując i słuchając. – Strefy erogenne kobiet mogą zmieniać się, w zależności od tego z jakim partnerem aktualnie jest, a nawet w jakim nastroju jest w danej chwili. Czy to się mężczyznom podoba czy nie, kobiety trzeba obserwować i słuchać w łóżku. Tylko tak w pełni się je zaspokoi – podpowiada ekspertka Fun Factory.
  • Poprzez niestandardowe zabawy (masaż świecą, piórkiem). To, o czym mężczyźni zapominają, to fakt, że kobiety mogą osiągać orgazm nie tylko przez penetrację, ale także przez odpowiednie pobudzenie stref erogennych. W pobudzeniu mogą pomóc niestandardowe zabawy z wykorzystaniem gadżetów czy kosmetyków erotycznych, które pozwalają odkrywać zupełnie nowe seksualne doznania i lepiej rozumieć kobiece ciało.
  • Za pomocą dotyku. Nie ma nic bardziej zmysłowego niż czuły dotyk – od delikatnego muskania, po masowanie, drapanie czy nawet szczypanie, kąsanie zębami, używanie ust i języka – a dla niektórych i klapsy! Dłonie i usta uważnego partnera to jeden z ważniejszych „narzędzi” poznawania ciała kobiety!

Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI