Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

rodzina
24 września 2015 in Seks by Joanna Olekszyk

Poznaj moich rodziców, czyli z pierwszą wizytą u przyszłych teściów

Pierwsza wizyta w domu przyszłych teściów jest jak wycieczka do egzotycznego kraju. Tutejszy klimat i zwyczaje mogą ci od razu przypaść do gustu albo zdziwić cię lub zaskoczyć. Psycholog Maria Rotkiel tłumaczy, co z tym dalej robić.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Pamiętasz film „Poznaj moich rodziców”?

Czy pamiętam? Uwielbiam go. Pokazuje całą prawdę o specyfice kontaktów: ja i przyszli – daj Boże – teściowie.

Chciałabym się skupić zwłaszcza na tym pierwszym spotkaniu. To jeden z momentów przełomowych i być może najtrudniejszy z dotychczasowych przystanków na drodze do trwałego związku.

Jest kilka takich przełomowych, granicznych momentów dla związku: pierwszy seks, pierwsza kłótnia i pierwsze spotkanie z rodzicami partnera czy partnerki. Ale zamiast bać się tego spotkania bądź wyobrażać sobie niestworzone rzeczy, lepiej zrobić dobry wywiad. A my, kobiety, jesteśmy dosyć dobre w takich zadaniach. Dlatego zachęcam: częściej pytajmy o rodziców naszego partnera. Jaka jest mama, co robi tata, jaka jest ich relacja. Po pierwsze, pomoże nam się to dobrze przygotować. Po drugie, powie dużo o partnerze. Bo pamiętajmy, że on zwykle albo idzie prostą drogą powielania wzorców wyniesionych z domu, albo antywzorcem. Jego rodzice byli pełni ciepła i prowadzili otwarty dom – on również ma mnóstwo przyjaciół. Ale mogło być też tak, że rodzice często się kłócili, dlatego on obiecał sobie, że w jego domu będzie spokojnie. Jak ognia unika więc konfrontacji, a jeśli już do niej dojdzie, to dąży do zgody. Dlatego nie bójmy się, jeśli zobaczymy w jego rodzinnej przeszłości coś, co nam się nie spodoba, ważne jest bowiem, jak on to ocenia.

To swoją drogą, ale tymczasem jesteśmy stremowane przed pierwszym spotkaniem.

Pamiętasz, co mówiłyśmy o pierwszej randce – że to nie rozmowa kwalifikacyjna. No więc pierwsze spotkanie z przyszłymi teściami to jest rozmowa kwalifikacyjna. Zatem nie denerwuj się, nie rób nic na siłę, a najważniejsze – nie staraj się przedstawić w zupełnie innym świetle. To normalne, że chcemy zrobić dobre pierwsze wrażenie i spodobać się rodzicom partnera. Dlatego dopytujmy, co lubią, jacy są w pierwszym kontakcie, co może ich zdenerwować, a co ucieszyć. Jeśli usłyszysz, że mama namiętnie czyta książki, będziesz wiedziała, co jej przynieść. Możesz nawet powiedzieć: „Tomek mówił, że lubi pani czytać, pomyślałam, że ta książka się pani spodoba”. To bardzo miły gest.

Strony: 1 2 3 4 5


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI