Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

para
22 września 2015 in Seks by Aleksandra Mijakoska

Przepis na udane małżeństwo

" I żyli długo i szczęśliwie" to marzenie niemalże każdej pary wstępującej w związek małżeński.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Życie w związku, zwłaszcza małżeńskim, wymaga od nas dużo pracy nie tylko nad relacjami, lecz także nad sobą.  Oto lista 10 porad, które mogą ułatwić wspólne pożycie , a którymi podzieliły się z nami pary o długoletnim stażu w byciu mężem i żoną. Zobaczcie!

1. Prawda objawiona, czyli komunikacja. Jest ona podstawa KAŻDEJ dobrej i zdrowej relacji, a na takiej nam w małżeństwo szczególnie zależy. Nie bójmy się mówić o swoich uczuciach, odczuciach, potrzebach czy pomysłach.
2. Zapominajcie szybko o złych chwilach. Zdarzają się, gdyż życie nie zawsze usłane jest różami. Warto jednak nie przywiązywać do niech możliwie największej uwagi.
3. Regularnie przypominajcie sobie o miłości, która was połączyła. Mówcie sobie miłe rzeczy, przytulajcie się, całujcie i pamiętajcie o seksie – jest bardzo ważny.
4. Wychowywanie dzieci to trudna i czasami stresująca praca, jednak one szybko dorastają i są najlepszym owocem waszej miłości.
5. Nie skupiajcie się na drobnostkach i błahych problemach. Za 10 lat nikt nie będzie pamiętał, o tym kto nie wyrzucił śmieci, czy zostawił kubek po kawie w salonie.
6. Choć raz w miesiącu napełnij lodówkę przysmakami, które on /ona uwielbia, wszak życie składa się z małych przyjemności.
7. Budując szczęśliwe małżeństwo, musicie pamiętać o przestrzeni tylko dla siebie i realizowaniu własnych planów, marzeń i potrzeb. Będąc osoba spełnioną lepiej ci będzie z partnerem.
8. Nie zamykajcie się ze swoimi problemami, partner jest także od tego by was wspierać, gdy życie nie układa się na „różowo”. Pamiętajcie, że działa to w obie strony!
9.  Idźcie na kompromis. To wcale nie znaczy, że macie rezygnować z siebie, ale warto jest spotkać się przy podejmowaniu decyzji, gdzieś po środku.
10. Starajcie się cały czas. Małżeństwo to ciągła, nieprzerwana praca obu zainteresowanych stron.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI