Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
9 kwietnia 2015 in Seks by redakcja

Przyjaźń w związku

Zakochanie nie trwa wiecznie – stwierdzenie niby banalne, ale sam fakt zawsze zaskakuje i rozczarowuje. Gdy namiętność i bezkrytyczna akceptacja słabną, związek wchodzi w inną fazę. Warto od początku budować przyjaźń, bo ta nie tylko pozwala przetrwać burze i konflikty, ale też bardzo ułatwia życie na co dzień.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Szczęśliwy związek to taki, w którym ludzie nie tylko się kochają, ale też szanują i zwyczajnie lubią ze sobą przebywać, rozmawiać, nudzić się czy przeżywać przygody. Ale przyjaźń opiera się też na lojalności, zaufaniu, szacunku i życzliwości dla drugiej osoby. To praca, która nigdy się nie kończy. Jak rozwijać tę więź w związku?

  • Szanuj swojego partnera. Zanim zrobisz coś, co wpłynie na twoje życie, zastanów się, czy i jak wpłynie to na życie twojej drugiej połówki. Nie ukrywaj swoich planów, czynów, decyzji. Wspólnie żyjecie i wspólnie podejmujcie ważne dla was decyzje.
  • Bądź szczera i otwarta. To od ciebie twój partner powinien usłyszeć (jeśli uznasz, że to konieczne) najbardziej bolesną prawdę na swój temat – bo nie usłyszy jej od nikogo innego. Tobie powinien ufać i wierzyć, twojej opinii słuchać. Staraj się bardzo nie zawieść jego zaufania – nieufność jest niszcząca dla związku a odzyskanie zaufania to trudny proces.
  • Ufaj mu. Każdy człowiek potrzebuje wolności, nie przekraczaj jego granic, nie kontroluj każdego kroku. Na pewno chcesz być tak samo traktowana, prawda?
  • Słuchaj go z uwagą, z otwartym umysłem i sercem, zadawaj pytania, interesuj się tym, co dla niego jest ważne. I tego samego oczekuj od niego. Rozmowa to podstawa przyjaźni.
  •  Kłótnia w związku zdarza się nie raz, ważne jednak, że po niej życie trwa dalej. Czy umiecie się kłócić, nie przekraczając granic, nie raniąc się niepotrzebnie, nie „wyciągając” starych spraw? Czy umiecie przeprosić po kłótni albo załagodzić sytuację, by znów móc na spokojnie ze sobą rozmawiać?
  • Zależy ci na szczęściu twojego partnera – wspieraj go w jego decyzjach zawodowych, rozwojowych, ale domagaj się tego samego dla siebie.
  • I na koniec, najbardziej oczywista sprawa, ale często o niej zapominamy – to twój partner na życie, przyjaciel na dobre i na złe – dbaj o niego na co dzień.

Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI