Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój

fot.123rf
17 listopada 2016 in Seks by Magdalena Rybak

Rodzice a seksualność dzieci

Na co zwracać uwagę, żeby nie przekraczać granic - radzi psychoterapeuta Michał Pozdał.

1. Jeśli jesteś matką, bądź uważna na to, co dzieje się z twoim synem. Zaakceptuj fakt, że zmieniają się jego psychika i ciało. Jeżeli podejrzewasz, że myśli już o seksie lub podejmuje zachowania autoerotyczne, uszanuj jego granice. Nie rób komentarzy na ten temat, nie kompromituj go. Od tego momentu szanuj jego prywatność.

2. Młodzież obu płci w okresie dorastania jest bardzo wrażliwa na punkcie swojego wyglądu i opinii innych osób. Nawet głupi żart dotyczący sylwetki, cery czy włosów może bardzo ich urazić i zostać na długo zapamiętany. Dlatego zastanów się, zanim cokolwiek skomentujesz, i postaraj się, żeby miało to konotację pozytywną.

3. Pierwsza miesiączka dla wielu dziewczyn to bardzo ważne i trudne wydarzenie. Zadbaj o to, aby twoja córka przeżyła je w atmosferze bezpieczeństwa. Nie informuj o tym innych członków rodziny czy znajomych i przede wszystkim nie zawstydzaj.


Wiosenne trendy w manicurze z Indigo Nails: konkurs

Zadbane dłonie i ładne paznokcie to powód do dumy i niepodważalny atut każdej kobiety. Elegancki manicure, tak samo jak biżuteria czy makijaż, doda nam pewności ...

Przetrwać rozwód. Zwyciężanie w pokoju według Bruce’a Lee

Z czym kojarzy ci się Bruce Lee? Większość ludzi łączy tę słynną postać z technikami sztuk walki. A jednak pozory mogą mylić. Bruce Lee był ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI