Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
11 marca 2015 in Seks by Wiktoria Srebnicka

Rozsądek w miłości

Marzymy o wielkim romansie, który by spadł na nasze głowy z nieba i pozwoliłby umrzeć chociaż raz za inną osobę (oczywiście, tylko w myślach). Nikt nie śni o sprzątaniu, garnkach i płaczących dzieciach, wolimy konsumować fantazje o nieśmiertelnych cudownych relacjach.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Wierzymy, że jesteśmy zdolni do najpiękniejszych i najczystszych uczuć, jednak nie każdy z nas potrafi wcielić w życie doskonały obraz miłości. Dlatego po kilku latach wspólnego życia, kiedy namiętność zanika, a monotonia codzienności bierze swoje, okazuje się, że nasz partner nie jest kimś, kogo potrzebujemy. Przy wyborze towarzysza życia nasza kultura doradza: „Kieruj się sercem”, proponuję coś innego: „kieruj się w końcu rozumem, bo po to go masz”.

Im osoba jest młodsza, tym bardziej jest skłonna do impulsywności, podjęcia krótkowzrocznych decyzji, kierowania się emocjami. Kiedy jesteśmy młodzi i piękni często wybieramy partnera wyłącznie sercem i zapominamy o rozsądku, tym samym przygotowując dla siebie pole do prawdziwej bitwy. W okresie namiętnej miłości romantycznej tylko nieliczni potrafią spojrzeć na związek bez żadnych emocji, na chłodno. Czy więc jest w miłości miejsce na rozsądek? Człowiek jest istotą rozumną, więc we wszystkim co robi z założenia powinien się posługiwać rozumem, a nie impulsami, namiętnościami czy emocjami. Wybór partnera życiowego jest decyzją, która potrafi wpływać na całokształt naszego życia, więc w żadnym razie nie możemy zapominać o używaniu umysłu.

Przede wszystkim zastanów się czego potrzebujesz: wypisz na kartce cechy, które cenisz. Pomyśl co jest dla ciebie najważniejsze, a co mniej ważne. Wtedy będziesz mogła ułożyć wszystko według priorytetu i uwzględniać przede wszystkim to, co się znalazło na pierwszych pozycjach. Pomyśl o tym, jakie cechy charakteru cię denerwują, wprowadzają w zakłopotanie, zniechęcają do danej osoby. Zastanów się nad swoim życiem z mężczyzną, jakie ono powinno być? Ile dzieci chciałabyś mieć, gdzie i w jakich warunkach wolisz mieszkać, co konkretnie w związku jest dla ciebie ważne? Może chcesz budować rodzinę na mocnym fundamencie religijnym? Wówczas skazałabyś siebie na porażkę, angażując się w związek z żarliwym liberałem. Jeśli dobre poczucie humoru jest częścią twojego życia, to nierozsądnym byłoby związanie się z kimś melancholijnym i nierozumiejącym żartów. Jesteś sową, a może skowronkiem? Co jeśli twój partner jest bardzo aktywny wieczorem, wówczas kiedy myślisz tylko o tym, by się położyć spać? Nie cierpisz gotować i wolisz jeść na mieście? Zastanów się w takim razie czy szczęście twojego partnera nie zależy od ilości upieczonego ciasta. Różnice są zawsze, to jest naturalne, ale pomyśl czy któreś z nich nie będą kosztowały cię szczęśliwego związku. Pomyśl o waszych wspólnych cechach: co was łączy, co dzieli i czy potrafisz się z tym pogodzić. Nie możemy tylko czuć, musimy również myśleć, gdyż uczucia niestety są kapryśne i zmienne. Dlatego nie bójmy się planować swoich związków. Problemy, które pojawiły się przed zawarciem małżeństwa zazwyczaj jeszcze bardziej komplikują się po ślubie, więc zastanów się czy dasz sobie z nimi radę. Jeśli miłość jest wyborem i postawą, niech ten wybór będzie przemyślany i trafny.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI