Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
5 sierpnia 2014 in Seks by redakcja

Sekrety kobiecego orgazmu

Jakie tajemnice skrywa za sobą jedna z najprzyjemniejszych rozkoszy? Co sprawia, że niektóre kobiety są w stanie przeżyć orgazm nawet kilkakrotnie, a pozostałe nie dochodzą do tego momentu nigdy?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Kobieta – grzeszna i nieczysta

Kobieca seksualność była przez wieki owiana tajemnicą, w czasach średniowiecza kobietę stawiano na równi z diabłem, stanowiła ona zagrożenie dla pobożnego mężczyzny. Przez długi czas również kobieca masturbacja była uważana za wielki grzech, miała prowadzić do wielu niebezpiecznych chorób i dolegliwości, m.in. do epilepsji, obłąkania, paraliżu, czy też konwulsji. Trudno, więc dziwić się, że orgazm przez tak długi czas był tematem tabu.

Dopiero raport Kinseya z 1953 roku przełamał milczenie dotyczące tego tematu. Tekst zatytułowany Sexual Behaviour in Human Female dotyczył takich kontrowersyjnych tematów jak orgazm, masturbacja, seks przedmałżeński i niewierność. Reakcje na tę publikację były bardzo różne – od niedowierzania i niesmaku aż po podziw i wdzięczność. Jednak dzięki Kinseyowi ludzie zostali uświadomieni w kwestiach kobiecej seksualności, a jego opracowanie wywołało rewolucję seksualną.

Droga do orgazmu

Wiele różnych czynników ma wpływ na przeżywanie orgazmu. Droga do rozkoszy często jest długa i pełna przeszkód. Według badań zaledwie 25% kobiet zawsze szczytuje podczas stosunku, reszcie zdarza się to jedynie od czasu do czasu, bądź nigdy. Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie próbują odpowiedzieć naukowcy, jednak z niewielkim skutkiem. Orgazm, mimo że jest niezwykle miłym doświadczeniem, nie ma tak wielkiego znaczenia w procesie reprodukcji, jak w przypadku mężczyzn.

Odchodząc od naukowego punktu widzenia – orgazm jest istotny w trakcie stosunku. Pozwala odczuć przyjemność w pełni i stanowi ukoronowanie aktu miłosnego. Dlatego też panie, które nie są w stanie osiągnąć orgazmu, czują się często sfrustrowane. Często przytrafia się to młodym kobietom, które dopiero co rozpoczęły współżycie. Muszą one po prostu nauczyć się, jak osiągać przyjemność seksualną.

Poznaj swoje potrzeby

Większość kobiet przeżywa swój pierwszy orgazm podczas masturbacji. To właśnie poprzez nią, mogą dowiedzieć się wiele na temat tego, co sprawia im przyjemność. Masturbacja pomaga w odkrywaniu odpowiedniego rodzaju dotyku, tempa, technik pieszczot, które doprowadzą Cię do szczytowania. Jeśli sama nie będziesz tego świadoma, trudniej będzie Ci również pokazać partnerowi, co powinien robić, byś mogła osiągnąć orgazm.

Bądź szczera ze swoim partnerem

Twój partner nie jest w stanie czytać Ci w myślach, dlatego ważne jest, by w otwarty sposób rozmawiać ze sobą na temat potrzeb seksualnych. Mów śmiało, co sprawia Ci przyjemność, a co nie. Z czasem nabierzesz więcej pewności siebie i rozmowy na ten temat nie będą sprawiać Ci problemu. Jest to ważne, ponieważ nasze ciała, doświadczenia i preferencje seksualne są bardzo różne. Mówienie partnerowi o tym, co na Ciebie działa, nie oznacza, że oceniasz jego umiejętności i zdolności łóżkowe. W seksie chodzi o wzajemną satysfakcję, dlatego Twojemu partnerowi powinno również zależeć na Twojej przyjemności.

Co może zrobić mężczyzna

Wiele pań dochodzi do orgazmu poprzez stymulację łechtaczki, która odgrywa istotną rolę w procesie osiągania przez kobiety orgazmu. Dlatego panowie powinni pamiętać w trakcie pieszczot również o tej części kobiecego ciała. Dla kobiet ważny jest też przede wszystkim nastrój – poczucie bliskości, pocałunki, objęcia, intymna aura. Istotne jest również, by pytać partnerkę o to, co lubi i czym możesz sprawić jej przyjemność w łóżku. Nie pospieszaj partnerki, daj jej czas na osiągnięcie rozkoszy.

Pamiętaj, że trudniej jest osiągnąć orgazm, będąc zmęczoną, zestresowaną, spiętą, czy nieszczęśliwą. Orgazm w przypadku kobiet jest doświadczeniem ściśle związanym ze stanem umysłu – tym, czy jesteś podniecona, zrelaksowana i w odpowiednim nastroju.

Więcej na temat związków i seksualności można przeczytać na stronie eDarling.

Zapraszamy do lektury artykułu Droga do rozkoszy


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI