Sex robot: to marzenie staje się realne

flickr.com/ Michael Coghlan

Lalka erotyczna z wbudowaną sztuczną inteligencją, spełniająca najbardziej wyuzdane marzenia erotyczne, przestaje być nieuchwytnym marzeniem.
Lalki i zabawki rodem z sexshopu, już dawno przestały być tematem tabu. Robią wrażenie, nie tylko jako gadżety erotyczne, ale też jako przedmioty będące efektem coraz to bardziej świadomego i przemyślanego projektowania.

Przykładem mogą być np. projekty Matt McMullena, twórcy niesamowicie realistycznie i idealnie dopracowanych lalek RealDolls, których ceny osiągają wartości od 5000$ do 10000$. Lalki, tworzone także na zamówienie, do tej pory odzwierciedlały tylko pragnienie mężczyzn, wprowadzając do realnego świata wizerunki kobiet erotycznie doskonałych i idealnie pociągających. Teraz marka RealDolls idzie o krok dalej, tworząc Sex boty – roboty, o sztucznej inteligencji, które nie tylko będą zaspokajać potrzeby wizualne, lecz także będą jeszcze mocniej oddziaływać na ośrodek podniecenia seksualnego.

W książce Love & Sex with Robots: The Evolution of Human-Robot Relationships, ekspert od sztucznej inteligencji i mistrz szachowy David Levy przewiduje, że do 2050 roku, roboty będą potrafiły rozkochiwać w sobie ludzi, zarówno na płaszczyźnie romantycznej jak i erotycznej.

Działania branży seksualnej, jak domniemywa George Curly, w artykule opublikowanym dla Vanity Fair, doprowadzają do tego, że seks z robotem, wcielającym się w rolę realnego partnera, będzie już możliwy w 2020 roku. Potwierdzeniem tezy może być fakt, iż Matt McMullen sam ostatnio zaprezentował projekt lalki – robota, który potrafi rozmawiać na temat seksu, pragnień, marzeń, a także świntuszyć.

Cóż, niedługo granice seksu wirtualnego i realnego zatrą się całkowicie, pytanie jednak w jaki sposób będą ludzie zaspokajać potrzebę bliskości, która zapewne pojawi się, jako efekt wtórny konsumpcjonizmu..