Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
18 maja 2016 in Seks by Magdalena Rybak

Skala orientacji seksualnych

7-stopniowa skala Kinseya pokazuje różne stopnie orientacji seksualnych – gdzie 0 to czysty heteroseksualizm, 6 to czysty homoseksualizm, a obszary od 1 do 5 to przejścia od jednego do drugiego.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Jeżeli ktoś mieści się bliżej bieguna heteroseksualności, może być osobą, która bardzo rzadko będzie podejmowała kontakty z własną płcią. Ktoś inny, kto jest bliżej bieguna homoseksualności, bardzo rzadko będzie podejmował kontakty z płcią odmienną. Z kolei „trójka” w równym stopniu może podejmować zachowania seksualne z tą samą płcią, jak i z przeciwną, i w równym stopniu będą one sprawiały jej przyjemność. Jeżeli jeden biegun to jest czerń, a drugi biel, to pomiędzy są różne odcienie szarości.

Bliżej ci do homo czy hetero?

Najpierw zadaj sobie następujące pytania:

  • Na ile czuję tożsamość mojej płci? Na ile czuję, że jestem kobietą lub mężczyzną? Na ile to akceptuję i cieszę się z tego?
  • Kogo tak naprawdę chcę obdarzyć uczuciem?Od jakiej płci oczekuję atencji?
  • Jakie mam fantazje erotyczne? Z kim chciałabym je realizować?
  • Jak spełniam swoje potrzeby seksualne? I czy osiągam w ten sposób pełnię szczęścia, odczuwam satysfakcję? Czy moje zachowania erotyczne są zgodne z moimi fantazjami?

Następnie: jeżeli odpowiedzi na wszystkie pytania są jednoznaczne, możesz zaklasyfikować się jednoznacznie, czy jesteś osobą hetero- czy homoseksualną. Jeżeli odpowiedzi są niejednoznaczne, oznacza to, że masz komponentę biseksualną.

Czytaj więcej: Skąd się bierze orientacja seksualna?


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI