Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Skala orientacji seksualnych

fot.123rf
18 maja 2016 in Seks by Magdalena Rybak
7-stopniowa skala Kinseya pokazuje różne stopnie orientacji seksualnych – gdzie 0 to czysty heteroseksualizm, 6 to czysty homoseksualizm, a obszary od 1 do 5 to przejścia od jednego do drugiego.

Jeżeli ktoś mieści się bliżej bieguna heteroseksualności, może być osobą, która bardzo rzadko będzie podejmowała kontakty z własną płcią. Ktoś inny, kto jest bliżej bieguna homoseksualności, bardzo rzadko będzie podejmował kontakty z płcią odmienną. Z kolei „trójka” w równym stopniu może podejmować zachowania seksualne z tą samą płcią, jak i z przeciwną, i w równym stopniu będą one sprawiały jej przyjemność. Jeżeli jeden biegun to jest czerń, a drugi biel, to pomiędzy są różne odcienie szarości.

Bliżej ci do homo czy hetero?

Najpierw zadaj sobie następujące pytania:

  • Na ile czuję tożsamość mojej płci? Na ile czuję, że jestem kobietą lub mężczyzną? Na ile to akceptuję i cieszę się z tego?
  • Kogo tak naprawdę chcę obdarzyć uczuciem?Od jakiej płci oczekuję atencji?
  • Jakie mam fantazje erotyczne? Z kim chciałabym je realizować?
  • Jak spełniam swoje potrzeby seksualne? I czy osiągam w ten sposób pełnię szczęścia, odczuwam satysfakcję? Czy moje zachowania erotyczne są zgodne z moimi fantazjami?

Następnie: jeżeli odpowiedzi na wszystkie pytania są jednoznaczne, możesz zaklasyfikować się jednoznacznie, czy jesteś osobą hetero- czy homoseksualną. Jeżeli odpowiedzi są niejednoznaczne, oznacza to, że masz komponentę biseksualną.

Czytaj więcej: Skąd się bierze orientacja seksualna?


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...

KONKURS Quiosque „Podziękuj Mamie”

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszystko wokół budzi się do życia i rozkwita. W tym czasie jest także wyjątkowe święto - ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI