Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
29 stycznia 2016 in Seks by Sympatia.pl

Skuteczny podryw na psa lub kota

Są wierne i kochają bezwarunkowo. To dlatego czworonogi są niezastąpionym towarzyszem w życiu singla. Pomimo tego, że nie są w stanie zastąpić partnera, mogą pomóc nie tylko w nawiązaniu nowych znajomości, ale okazuje się, że znacznie przyczyniają się do poznania miłości swojego życia. Nie masz psa ani kota? Może dlatego wciąż jesteś singlem?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Naukowcy z American Pet Products Association przeprowadzili badanie wśród singli randkujących na portalu Match.com. Ankieta dotyczyła samotnych użytkowników powyżej dwudziestego roku życia, którzy zamieścili na swoim profilu informację o posiadaniu czworonoga. Jakie fakty ujrzały światło dzienne dzięki temu badaniu?

Podryw na psa

Podryw na psa jest dość znanym sposobem na poznanie nowej osoby. Czworonogi potrafią być świetnym motywem do przełamania lodów i nieśmiałości. Dzięki nim, nagle, nawet najbardziej wstydliwa osoba przemawia, nawiązuje kontakt z kimś nieznajomym, a nawet z nim flirtuje!

Wychodzi na to, że w przypadku singla spacerującego w towarzystwie domowego pupila – szczególnie psa albo kota, występuje większe prawdopodobieństwo, że zainteresuje on kogoś nieznajomego. W dodatku – według badań, miłośnik czworonogów ma większe szanse na to, że uzyska on numer telefonu osoby, którą chciałby poderwać w miejscu publicznym. Na co jeszcze wskazują wyniki niedawno przeprowadzonych badań?

Zaskakujące wyniki badań

„Anthrozoos” jest kwartalnikiem zajmującym się prowadzaniem badań dotyczących interakcji ludzi i zwierząt. W ostatnim wydaniu, dzięki współpracy z American Pet Products Association, ukazały się badania ukazujące wpływ czworonogów na nawiązywanie relacji miłosnych przez ich właścicieli, którzy są singlami.

Według badań to mężczyźni mają większą skłonność do podrywania w towarzystwie swojego pupila. Okazuje się, że jest to uzasadnione! Podobno single posiadający pupila mają większe powodzenie u kobiet. Z perspektywy kobiet wygląda to tak, że zwracają one szczególną uwagę na to, jaki czworonóg towarzyszy facetowi – na tej zasadzie są w stanie poddać analizie potencjalnego kandydata na partnera.

Dodatkowo, fakty uzyskane w sondażu wskazują na to, że kobiety posiadające swojego psa dokładnie obserwują reakcję pupila na nowo poznaną osobę. To czworonóg ma pierwszeństwo w ocenie nieznajomego – albo go zaakceptuje i wyrazi swoją aprobatę energicznie merdającym ogonem, albo przechodzień prosperujący do roli nowego partnera właścicielki będzie się musiał bardziej postarać.

Badania opublikowane w periodyku „Anthrozoos” pokazują, że zwierzę domowe bardzo często służy również jako wymówka podczas nudnej randki. Ci, którzy chcą natychmiast ją zakończyć, są w stanie stwierdzić niespodziewanie, że w mieszkaniu czeka ich pupil i w związku z tym muszą natychmiast wrócić do domu.

Różnica między posiadaczami psów i kotów jest taka, że ci pierwsi przejawiają większą chęć nawiązywania kontaktów towarzyskich niż właściciele kotów, którzy lepiej sobie radzą z samotnością utożsamiając się z niezależnym stylem bycia kocurów.

Masz psa? Zobacz jak odbierają cię inni!

Masz czworonoga? Bardzo możliwe, że jesteś odbierany przez ludzi w unikalny, raczej pozytywny sposób. Powstał pewien stereotyp, który dotyczy osoby posiadającej w domu pupila. Przede wszystkim, taka osoba jest uznana za kogoś opiekuńczego – oprócz siebie, musi się przecież zająć swoim zwierzakiem i dbać o niego na co dzień.

Dodatkowo właściciel zwierzątka jest społecznie uznany za osobę odpowiedzialną i dojrzałą. Te cechy mężczyzn są z pewnością doceniane wśród kobiet. Inną cechą jest elastyczność i umiejętność zarządzania czasem. Z czworonogiem trzeba wyjść przecież na spacer, zadbać o niego podczas wyjazdu – nie każdy jest w stanie sobie z tym poradzić.

Mówi się, że ci, którzy posiadają zwierzęta, są dobrymi ludźmi – wskazuje na to efekt aureoli. Jeśli widzimy, że ktoś opiekuje się swoim pupilem, automatycznie żywimy do niego sympatię i czujemy się przy nim bezpieczniej. Może właśnie dlatego widok mężczyzny z czworonogiem sprawia, że ma on większe szanse u kobiety – z miejsca nabija sobie bowiem punkty i potencjalnie staje się dobrym materiałem na partnera życiowego.

tekst: Maja Skornowicz

sympatia_logo


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI