Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
28 stycznia 2016 in Seks by redakcja

Tomasz Srebnicki – porady: Gdzie są silni i zdecydowani faceci?

Siła i zdecydowanie przyciągają jednostki słabe, które chcą się schronić, ale też silne i gotowe do walki, a zatem niezbyt zainteresowane byciem miłymi.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Jestem ładną kobietą, nawet bardzo, mam wielu znajomych, żadnych problemów z nawiązywaniem kontaktów, ale nie potrafię znaleźć sobie normalnego mężczyzny, takiego, który by mnie szanował, który chciałby ze mną być, tak normalnie, zwyczajnie, codziennie. Trafiają mi się sami niezdecydowani, zaplątani, skomplikowani. Gdzie są ci mili i nieśmiali? Boją się mnie? Mam wiele sukcesów, jestem pewna siebie, przyjaźnię się głównie z mężczyznami, ale to dlatego, że mam taką pracę. To, że potrafię być niezależna, nie znaczy, że taka chcę być. Lubię, jak ktoś mi otworzy słoik.

TOMASZ.SREBNICKIOtwieranie słoika nie ma wiele wspólnego z siłą, a bardziej z intelektem. Mężczyźni w swojej masie są jednostkami słabymi, zainteresowanymi uwagą ze strony otoczenia, a także zakompleksionymi, skomplikowanymi i niezdecydowanymi. Kiedy widzą na horyzoncie silną, niezależną, dobrze zdefiniowaną i wiedzącą, co chce od życia, kobietę, napinają się i z prędkością światła okazują się być tacy, jakimi są naprawdę. Pamiętaj, że siła i zdecydowanie przyciągają jednostki słabe, które chcą się schronić, ale też silne i gotowe do walki, a zatem niezbyt zainteresowane byciem miłymi. Opcje dla Ciebie:
1. faktycznie jesteś silna i zdecydowana, bo taką Cię natura stworzyła, a zatem mężczyzna silny i zdecydowany raczej poszuka gdzie indziej.
2. może masz coś z niezdecydowania i zależności (bo tym także jest związek – formą zależności) i warto ujawniać też te cechy.
3. może wśród Twoich męskich przyjaciół jest taki, z którym robicie wszystko, żeby nie zbliżyć się bardziej.

dr n. med. Tomasz Srebnicki certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, asystent na WUM, dyrektor dydaktyczny, wykładowca w Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej www.cbt.pl

Więcej listów od czytelników znajdziesz w każdym numerze SENSu w rubryce Listy do psychoterapeuty.

Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić? Napisz do naszego eksperta: sens@zwierciadlo.pl


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI