Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
1 września 2015 in Seks by redakcja

Trudne wyznania w związku

Niektóre wyznania można uznać za ryzykowne. Może jednak warto się niekiedy przełamać?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Jak twierdzi na łamach „Psychology Today” psycholog dr Alex Lickerman, wyznanie partnerowi wstydliwej prawdy o sobie wymaga odwagi i wiąże się z dużym ryzykiem, ale może:

ZMNIEJSZYĆ POCZUCIE WINY. Jeśli twój sekret dotyczy zdrady czy czegokolwiek, co mogło skrzywdzić ukochanego, nie masz gwarancji, że uzyskasz przebaczenie. Dajesz sobie jednak szansę na to, by wybaczyć samej sobie.

UCHRONIĆ PARTNERA PRZED TYM, BY DOWIEDZIAŁ SIĘ OD KOGOŚ INNEGO. Co nie znaczy, że ta informacja nie będzie dla niego szokiem czy go nie zaboli. Może jednak większy szok i większy ból byłby wtedy, gdyby to ktoś inny okazał się „posłańcem złej wiadomości”.

MIEĆ O JEDNO PRZEWINIENIE MNIEJ. Jedna rzecz to kogoś ranić, druga – trzymać to przed nim w sekrecie. I choć pierwsze trudno jest wybaczyć, drugie – bywa jeszcze trudniejsze.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI