Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
22 grudnia 2014 in Partnerstwo, Seks by redakcja

Udana randka na święta

Chcesz miło spędzić święta w męskim towarzystwie? Jeśli się z kimś spotykasz, zobacz czy ta znajomość ma także „świąteczny" potencjał.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Oto kilka wskazówek, które pozwolą ci rozwinąć znajomość, a jednocześnie utwierdzą cię w przekonaniu, że twój wybranek  może okazać się tym jedynym.

  • nawet jeśli twój wybranek, podobnie jak ty, jest domatorem czy introwertykiem, wykorzystuj każdą nadarzającą się okazję towarzyską, by się z nim spotkać: wernisaż w galerii, premierę filmową czy teatralną albo tzw. śledzika u przyjaciół. Zwłaszcza to ostatnie to dobry sposób, by sprawdzić, co o twoim wybranku myślą bliskie ci osoby.
  • gdy już uciekniecie ze „śledzika” czy wernisażu i zaszyjecie w przytulnej kafejce, zapytaj go o to, co lubi, a czego nie, o przyjaciół z dzieciństwa, o miłe wspomnienia z rodzinnych świąt. Taki pozornie banalny temat sporo powie się o twojej randce.
  • podczas spotkań możecie pominąć rozmowy o frustrującej pracy, niskich zarobkach czy wymaganiach szefów. Nie jest to romantyczne, a bywa krępujące – chyba że twojego wybranka właśnie zwolnili z pracy i nie ma się komu wypłakać. Jeśli nie, odpuście takie rozmowy, i tak w końcu przyjdzie na nie czas, a jednak nie wprowadzają  świątecznego nastroju.
  • jeśli podoba ci się twój wybranek, okaż mu to: weź go za rękę, dotknij ramienia podczas rozmowy czy pogładź po policzku. Gesty typu: położenie ręki na kolanie czy głaskanie po szyi, mogą być odebrane jako zaproszenie do łóżka – pytanie, czy już tego chcesz.
  • idąc na randkę, miej przygotowany awaryjny temat do rozmowy na wypadek krępującej ciszy – nie zawsze jest o czym mówić na początku znajomości, więc zastanów się, czy wolisz wtedy pomilczeć czy znaleźć zastępczy temat.
  • jeśli zależy ci na osobie, przed końcem randki zaproponuj kolejne spotkanie związane z jakimś wydarzeniem (czyli patrz punkt pierwszy). Niech pretekstem do spotkania będzie coś miłego i niezobowiązującego, odpuść na razie eleganckie gale i drogie restauracje.
  • jeśli podoba ci się twój wybranek i podoba ci się to, jak spędzacie wasz czas, nie zastanawiaj się na drugi dzień, czy wypada ci do niego dzwonić czy nie. Jeśli masz ochotę: zadzwoń. Nie ma sensu bawić się w uprawianie gierek, a tym bardziej – we wpatrywanie się w telefon przez cały dzień. Idą święta!

Strefa zakupów


bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI