Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

zwiazki na odleglosc
123rf.com
22 kwietnia 2014 in Seks by Sympatia.pl

Związki na odległość

Związek na odległość to zgodzenie się na pewną tęsknotę. Osoby, które żyją w takich relacjach, na co dzień muszą walczyć z samotnością, która wbrew pozorom nie jest taka łatwa. Telefon staje się - w pewnym sensie - naszym przyjacielem, a internet jest świadkiem naszych czułych spotkań.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Zakochani w związkach na odległość cenią sobie każdą chwilę, którą spędzają razem. Jednak czas szybko ucieka – nie pozwala partnerom zbyt długo cieszyć się sobą. Następuje chwila, w której on musi wsiąść w autobus i odjechać. Łzy lecą po policzku i w głowie plącze się jedna myśl: „do następnego razu”. Wbrew stereotypom związanym z relacjami na odległość okazuje się, że i z nich wynika wiele dobrego. Oto kilka mitów na ten temat.

Mit 1. Partnerzy w związkach na odległość mają gorszy kontakt.

Amerykańscy badacze, którzy opublikowali swoje odkrycie na łamach gazety „Journal of Communication”, twierdzą, że odległość nie ma aż tak ogromnego wpływu na kontakt między partnerami.

W badaniu, które przeprowadzili L. Crystal Jiang z Miejskiego Uniwersytetu w Hongkongu oraz Jeffrey T. Hancock z Uniwersytetu Cornella, udział wzięły 63 małżeństwa – zarówno ci, którzy mieszkali razem, jak i ci, którzy musieli żyć w rozłące. Wyniki badań wskazały, że pary żyjące w rozłące, w rozmowie przekazywały sobie o wiele więcej informacji oraz w dokładny sposób słuchali odpowiedzi drugiej osoby. Każda prowadzona przez nich rozmowa, trwała dłużej niż ta, która była prowadzona między partnerami mieszkającymi ze sobą.

Mit 2. Między partnerami żyjącymi na odległość jest mniejsza więź.

Pary żyjące na odległość wkładają więcej wysiłku w przekazywaniu sobie uczuć, a ich starania nie idą na marne.

Według naukowców z Uniwersytetu w Hongkongu, zarówno przekazywanie informacji o sobie, jak i próba wyobrażenia sobie udzielanej przez partnera odpowiedzi prowadzi do zbudowania specjalnej intymności pomiędzy obojgiem. Co więcej, ponad połowa z tych par w pewnym momencie zaręcza się. Z drugiej strony osoby te często przyznają, że takie związki są trudne i stawiają przed nimi dodatkowe wyzwania.

Mit 3. Związki na odległość są skazane na porażkę.

Czy przetrwamy? To pytanie pada najczęściej wśród zakochanych. Partnerzy, którzy zdecydowali się na rozłąkę, w większym stopniu zwracają uwagę na swoje uczucie. Podkreślają oraz wyrażają swoją miłość i inne uczucia jak najlepiej potrafią – a takie starania zwracają im się w postaci bardziej zacieśnionych relacji.

Jak twierdzą psycholodzy, jest mnóstwo sprawdzonych sposobów na to, aby nawet setki kilometrów dzielących parę nie zaważyły na małżeńskiej miłości i harmonii w związku. Są to między innymi: ciągły kontakt telefoniczny, odwiedzanie siebie nawzajem, stwarzanie namiastki namiętności itp. Z badań wypływa jeszcze jeden wniosek. Żyjąc na odległość, powinniśmy unikać wysyłania maili. Wszystkie badane osoby, które żyją w wiecznej rozłące, stwierdziły, że mailowanie jest najmniej romantycznym sposobem komunikacji.

Mit 4. Odległość może zabić uczucie między partnerami.

Podobno rozłąka i życie w ciągłym napięciu powoduje większe wydzielanie adrenaliny, testosteronu, dopaminy oraz innych związków chemicznych, potęgujących nasze pożądanie. Tak więc niecodzienny seks, czułe gesty i miłe słówka zdecydowanie przybliżają.

Rytm naszej miłosnej egzystencji niestety powoduje też obniżenie poziomu endorfin, co potęguje tęsknotę. Nie świadczy to jednak o naszej słabości – przypomina tylko, że nie możemy bez siebie żyć.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI