Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

19 grudnia 2014 in Solidarność kobiet by sylwester.ciach

Historia Joanny

Dzięki niej jestem tym, kim jestem. Mimo, że ciałem odeszła, duchem jest ciągle pośród nas. Gdy idę na grób oddać hołd jej pamięci, moja świeczka nigdy nie jest pierwsza, a na pewno nie ostatnia. W Wszystkich Swietych, gdy płaczemy nad naszym losem, losem pozostawionych w cierpieniu,  ja płaczę nad sobą  oraz światem bez niej. Zawsze mawiała, ze my, kobiety musimy być silne podwójnie. Być silne dla siebie i być silne dla świata. Nie jest to łatwe zadanie, jak wszystkie doskonale wiemy. Dlatego też musimy być dla siebie łaskawe –  powiem więcej – po prostu dobre.
Wiara
Można wierzyć w wiele rzeczy, lecz ona wierzyła w ludzi. Pamiętam dobrze długie kolejki pacjentów pod jej drzwiami. Pamiętam,  gdy wracała do domu po wielu godzinach ciężkiej pracy, gdy czekały na nią nieodebrane telefony, na które oddzwaniała, oraz te ciągle dzwoniące.
Wierzyła w siłę kobiet, bo zawsze musiała liczyć na siebie. Mężczyźni byli pewnym dodatkiem, nie dlatego,  ze nie chciała oddać nikomu swego serca lecz dlatego, ze źle trafiała. Mawiała, że kobiety są solidne, odpowiedzialne i empatyczne.
Ona wierzyła w ludzi, a oni wierzyli w nią.
Nadzieja
Wieczór. Czas do spania. Bohaterowie: dziecko lat 10 i babcia lat 55
Dziecko: Puk,  puk – jesteś tam?
Babcia : Jestem kochanie.  Co się stało?
Dziecko:  Boje się szkoły, nie chce jutro tam iść.
Babcia : Moja droga, po gorszych dniach zawsze nadchodzą te dobre. Każdy dzień należy witać z nadzieją, że będzie lepszy, bo to daje nam siłę w podroży zwanej życiem. Leczę ludzi czasem w stanach beznadziejnych, ale zawsze mam nadzieję. Pomagam kobietom na rozdrożu, które zostaly boleśnie doświadczone przez zycie, ale zawsze mam nadzieję.
Miłość
Miłość to nie tylko słowa, których potokiem wiele można ukryć, ale to przeze wszystkim czyny. I mimo, ze w większości ludzie się z tym zgadzaja to nie łatwo jest przejść od teorii do praktyki. Zajęci swoimi sprawami wciąż gdzieś biegniemy. Przychodzi jednak dzień refleksji – dzień, w którym wszystko się zmienia.
Zapytałam kiedyś babcię, dlaczego leczy ubogich ludzi za darmo. Odpowiedziała mi wtedy: „ Z miłości, dziecko, z miłości”.
Teraz ja takze jestem lekarzem i staram się zdobyć wysoko postawioną mi poprzeczkę. Nigdy nie poprzestaję na tym, co los mi daje i walczę z całych sił o to, czego pragnę, bo szczyty zdobywają jedynie Ci, którzy wyruszą w podróż.
Dzięki mojej babci jestem dzis  tym kim jestem. Dzięki niej jestem po prostu sobą.
Joanna L


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI