Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

19 grudnia 2014 in Solidarność kobiet by sylwester.ciach

Historia Magdaleny

„Jest specjalne miejsce w piekle dla kobiet, które nie pomagają innym kobietom”

Długo rozglądam się wokół i szukam. Z nutką rozczarowania i wstydu stwierdzam, że nie ma wsród nas – kobiet – wielu, które dobrze czują się w roli liderki, przywódcy i wsparcia dla przedstawicielek naszej płci. Ale wiem, że przecież muszą być takie kobiety i szczęśliwie po wytężonych poszukiwaniach odkrywam jedną z nich, M.
Parę lat temu pracowałyśmy razem w korporacji. Ona jako lider zespołu, ja jako administrator. Przypominam sobie naszą pierwszą rozmowę – wywiad, kiedy dopiero co ubiegałam się o tę pracę. Po wstępnych pytaniach odnośnie moich kwalifikacji i umiejętności, padło pytanie „Czy planuję mieć dzieci?” Zamarłam. Nie wiedziałam, czy szczera odpowiedź, że tak, nie przekreśli mojej szansy na zdobycie tej pracy. M. widząc moje zmieszanie, promiennie uśmiechnęła się i wyjaśniła, że pyta tylko dlatego, że wie jak wiele kobiet rezygnuje z walki o dobre stanowiska z obawy przed zajściem w ciążę i utratą pracy lub niepodołaniu łączenia roli matki i spełniającej się zawodowo kobiety. Zapewniła mnie, że w zespole pracuje wiele kobiet – matek, które otrzymują wiele wsparcia od firmy jak chociażby uprzywilejowane miejsce na parkingu czy elastyczny grafik, aby móc łączyć pracę z życiem rodzinnym. Wyznała, że jej marzeniem jest zobaczyć wiecej kobiet obejmujących wysokie stanowiska i nie bojących się spełniać swoich marzeń.
Po wywiadzie wyszłam radosna i zainspirowana. Poczułam swoją kobiecą siłę. I kiedy po kilku dniach odebrałam telefon z zaproszeniem do współpracy w owej korporacji, ucieszyłam się, że będę pracować u boku tak wyjątkowej kobiety.
Dziś jestem szczęśliwą żoną, matką trójki dzieci i kierownikiem w tej samej firmie. Wiem, że gdyby nie zachęta i wsparcie M., nie zaszlabym tak daleko. Codziennie staram się naśladować M. i zachęcać kobiety w każdym wieku do dzielenia się swoimi obawami, do pomagania sobie nawzajem i sięgania po to, czego pragną od życia. Bo razem możemy więcej.

Sefiora

Magdalena D.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI