Obserwacje

Chodząc ulicami mojego holenderskiego miasta obserwuję ludzi. Starsze małżeństwa lubią się podobnie ubierać , np. mąż i żona mają taki sam kolor kurtek – jakby chcieli pokazać, że są jednym zespołem, zawsze trzymają się za ręce. Często spotykam ludzi w różnym wieku trzymających się za ręce. Widać, że Ci ludzie się kochają i darzą zaufaniem oraz szacunkiem. To jest bardzo piękne. Jednak można mimo tak wielu lat bycia ze sobą nie znudzić się sobą wzajemnie.

Młodzi ludzie są bardzo różni, wiadomo potomkowie  obywateli wszystkich krajów świata.  Różne fryzury, oprócz panów po 60- tce,mężczyźni mają krótkie, ładnie przystrzyżone włosy, kobiety takie same fryzury jak w Polsce, czarnoskóre panie lubią peruki, bo to wygodne ( codziennie prostować włosy to nie lada robota). Ubiór tak jak wszędzie. Ostatnio zaskakują mnie młode dziewczyny z dużą nadwagą, które chodzą w rajstopach,a na nie nakładają krótkie spodenki.Wygląda to strasznie, jednak znajdują adoratorów , bo właśnie takie dziewczyny mają ostatnio największe wzięcie u bardzo szczupłych chlopaków. Wydaje mi się , że one są bardzo pewne siebie i dlatego do siebie przyciagają, Zazdrosnym okiem patrzą na nie zgrabne panienki, pięknie ,elegancko ubrane , ale bez adoratorów. Ciekawe zjawisko.

Przypatruję się też dziewczynom islamskim, chustą szczelnie okryte włosy – ale makijaż czasem bardzo mocny , do tego legginsy i krótka spódniczka, można powiedzieć, że przechytrzyły tradycję – bo i tak wyglądają sexi.

Zdecydowanie ładniej i bardziej elegacko ubierają się kobiety z południa Holandii i w pobliżu Belgii. Tam ulica wygląda  inaczej, widać wpływy elegancji francuskiej. Mam wrażenie ,że mężczyźni holenderscy są  bardziej eleganccy od kobiet (szczególnie na północy kraju), niektórzy panowie bardzo pięknie, gustownie się ubierają, modne płaszcze, szale, kapelusze.

Wśród młodych bardzo modne są ostatnio tatuaże i niektórzy już potracili umiar, niektórym   dziewczynom zabraknie ciała na nowe tatuaże.

Jutro będzie w mieście targ – znowu zobaczę mnóstwo ciekawych ludzi :)

PODYSKUTUJ: