Ewolucja i stworzenie, historia i takie różne myśli…

Interesuje mnie ostatnio temat ewolucji. Konkretnie, czy ona naprawdę była ? Czy była częściowa , czy całkowita i czy  w ogóle się odbyła i odbywa ?

Dowody naukowe mają luki i niedopowiedzenia. Każdy kto nie wierzy w ewolucję w pewnych środowiskach uchodzi za niedouczonego idiotę. Jednak milardy ludzi różnych wiar nie wierzą w ewolucję lecz w stworzenie świata.

Osobiście nie za bardzo chce mi się wierzyć w to, że dobro i zło powstało na drodze ewolucji. Zadziwiające jest istnienie dobra i zła w każdym środowisku a także w każdym człowieku, miłość, nienawiść , dobro i zło. Można pewnie na siłę wytłumaczyć  istnienie uczuć hormonami i przemianami chemicznymi w mózgu.

Mam pytanie, czy zdrowy człowiek to dobry człowiek, a zły człowiek to chory psychicznie ?

Ogladając programy historyczne o wielkich władcach podbijających liczne , odległe ziemie – myślę- chwali ich historia – nikt już nie myśli ilu ludzi zginęło w tych walkach, po co one w ogóle były . Aleksander Macedoński, na przykład ,zdobywał , zdobywał  i po co to wszystko, żeby udowodnic coś sobie, żeby wzmocnić swoje opaństwo. Gdyby teraz znalazł się taki Macedoński kim by go okrzyknięto ? Czy to jest dobrze ,czy źle zdobywać inne kraje , zmuszać do swojej kultury i swojej religii , swoich zwyczajów itp. ? Dlaczego każdy ” wielki” wódz myśli , że czyni dobrze narzucając innym całkiem inne życie , ile ofiar jest przy okazji ?

Nie lubię tego w historii, że tak naprawdę ” chwali „tych ” wielkich”. Nazywa ich potężnymi, mającymi wspaniałe strategie itp. Tylko niewielu nazywa się zbrodniarzami. A podejrzewam, że znalazłoby się o  wielu więcej zbrodniarzy. Niby historia powinna być spisywana obiektywnie, ale chyba tak nie jest.( zależy przez kogo pisana ). Jedne dane są dopuszczane to tego by być ” prawdziwą” Historią, a inne nie, a  o ilu ważnych zdarzeniach nie wiemy – na pewno były takie , o których nic nam nie wiadomo, których nikt nie spisał, ludzie poginęli i tej historii nie ma.

Historię tworzą ludzie.  Dobrzy i źli ludzie, a także szarzy, bardziej szarzy i mniej szarzy ludzie stanowiący tło wydarzeń a czasem będący siłą dominującą.

Czy tego wszystkiego co dzieje się na świecie dokonują Ci , którzy wyszli z wody jako jakieś pierwotne komórki, czy to jest możliwe? Czy to możliwe, że z jakiś rybopodobnych stworów drogą ewolucji powstali wielcy geniusze, kochający rodzice, zbrodniarze i wszelcy inni. Właśnie istnienie dobra i zła o czymś świadczy , ale to już każdy sam może spróbować  sobie odpowiedzieć.

„Tak ” i „nie”, „za” i „przeciw”, „miłość” i ” nienawiść”… Życie składa się z przeciwności i walki  – to właśnie nadaje sens życiu.

PODYSKUTUJ: