Nagroda za prozę poetycką”Lipcowy Poranek” :)

Napisz komentarz…
 

Kochani
Bardzo się cieszę, bo zdobyłam
pierwsze miejsce w Grupie Literacko – Poetyckiej „Kształty Słów” wraz z Irenką Piekarz, Bogdą Bodzią Chwierut za prozę poetycką. Nagrodzony został mój „Lipcowy Poranek”

Lipcowy poranek

Letni poranek wyrwał się zachłannej, ciemnej nocy.Zaczerpnął powietrza kwieciem pachnącego mocy. Zaczął swe panowanie jak cesarz w złocistej koronie i teraz cały wschód widnokręgu z przepychem złoci się i płonie. Kwiaty jak piękne panny młode wzniosły kielichy swe wabiące.Poranek chwalił ich urodę i płatki tęczami zachwycające.Pierwsze owady niczym latawce szeleszczące i szumiące dotknęły pyłków dając życiu nowemu początek.Ciężarne kwiecie pochyliło się nasycone i pyłkiem obdarowane.Szalony wiatr owiewa te kwiaty nektarem pijane.Listki pulchne połyskują zielenią szmaragdową z niebem błękitnym połączyć się gotową.
Woda błyskiem diamentów promieniejąca chce się bawić z ptakami wodnymi, chylącymi główki do odbicia słońca.Ryby niczym księżniczki wodne tańczą z wodorostami a łuski ich srebrzyste lśnią drogocennymi dukatami.
Wietrze wariacie,weź mnie na lot nad ptasimi gniazdami, chcę je zobaczyć, niech ptaki przywitają się z nami.Może mają wieści od Ukochanego, Ukochanego, Utęsknionego z kraju dalekiego, dalekiego, zamorskiego.
Powiedz mu wietrze, że czekam na niego w płatki róż odziana, latem pachnąca i gorąca niczym promienie lipcowego słońca.
autor: Iwona Miżyńska van Eck- 20.07.2017

Zdjęcie użytkownika Iwona Miżyńska van Eck.
PODYSKUTUJ: