Spokojna niedziela

W Ameryce śnieżyca, a w Holandii deszczowo i temperatura plusowa. Ciemno i cicho, dziś wszyscy spali długo jak każdej niedzieli.
W niedzielę do południa jest pusto na ulicach, ale gdy o godzinie 13.00 otworzą sklepy to będzie tak jak każdego dnia i będa promocje, żeby ściagnąć ludzi do sklepów. Supermarkety ścigają się, który obniży ceny najbardziej.
Ludzie lubią kupować w niedzielę , nie dosyć, że taniej to i spokojniej bez wielkiego tłoku. Większość oszczędza, wszyscy mają jakieś długi, np.hipotekę za mieszkanie, czy raty za samochód, meble. Zanim wyda się jedno euro ogląda się je z obu stron. Sklepy drogich marek świecą pustkami, nie wiem z czego one się utrzymują skoro prawie nikt tam nie kupuje.

Ludzie na ulicy są skromnie ubrani, co ciekawe oni nawet krępują się ubrać w jakieś drogie rzeczy. Wszyscy chodzą w kurtkach i spodniach. Rzadko kiedy widzi się kobietę w spódnicy.Ja też już nie pamietam, kiedy miałam na sobie spódnicę.

Sobota i niedziela to dni tatusiów, wtedy oni przejmują opiekę nad dziećmi a kobiety od nich odpoczywają. Miło patrzeć na tatusiów z dziećmi za rączkę, czy pociechami w wózeczkach.

PODYSKUTUJ: